اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

خبرهای رسیده حاکی از آن است که شخصی بنام عتیق جان عاطفمل بصفت سفیر در یکی از کشور های خارجی تعیین می گردد.

 

جناب عاطفمل از بازماندگان رژیم کمونیستی، مجاهدین، طالبان، کرزی و حکومت وحدت ملی می باشد بمعنی اینکه وی با هر رژیمی که در آن منافع اش تامنین شود نزدیکی داشته و از ان سود می برد.

 

بعد از امدن حکومت حامد کرزی ایشان روابط نزدیک را باجناب شان بر قرار نموده به وظایفی چون ریاست تشریفات ریاست جمهوری، معاونیت ریاست تشریفات وزارت خارجه، جنرالقونسل افغانستان در لاس انجلس، معاون مدیریت پنجم سیاسی، مدیر مدیریت پارلمانی، جنرالقونسل افغانستان در دبی و اخیرا به صفت معین اداری وزارت خارجه ایفای وظیفه نمودند که این همه بیانگر روابط نزدیک ایشان با حامد کرزی بوده و بس.

 

البته بار اول بصفت سکرتر دو در وقت زمام داری شاد روان رهبر فقید داکتر نجیب الله که عاطفمل از رازداران نزدیک حزب به شمار می رفت، در یکی از کشور های اروپایی خدمت نمود.

 

بعد از امدن حکومت جدید وی خود را به اشرف غنی نزدیک ساخته که گویا مخالف مجاهدین است و باشنده اصلی لوگر و در قوم پشتون.

در مقابل کوشش تامین روابط با داکتر عبدلله را گویا که ایشان از دوستان نزدیک وی در وقت زمامداری وی در وزارت خارجه بوده و خدمات شایانی را به داکتر عبدالله و اطرافیانش انجام داده است.

 

وقنیکه با دوستان داکتر صاحب اشرف غنی یکجا باشد به طرفداران تیم رقیب تاخت و تاز کرده و وقتیکه با طرف رقیب یکجاباشد بر عکس.

مراجعینی را که نخواهند کار ایشان را انجام دهند صد بهانه را ارایه می کند و بقول وطنی زن طلاقی سوگند می خورد که گویا هیچ صلاحیت ندارد اما معین اداری است.

 

دست آوردهای وی در خلال مدت زمان زمامداری:

دزدی در جنرالقونسلی افغانستان در لاس انجلس که دوسیه اش تا حالا در مدیریت محاسبه و تفتیش وزارت خارجه موجود می باشد.

سوء استفاده از عراده جات نمایندگی، مصارف ربعوار نمایندگی که اسناد ان در قنسلی افغانستان در لاس انجلس و دبی موجود می باشد.

یک در بند حویلی در منطقه شیر پور.

یک باب اپارتمان در شهرک امارات که گویا برای معلولین ساخته شده است.

تعیین سه نفر از اقارب خویش در جنرالقونسلی افغانستان در دبی بنام های صفی، ستانکزی و….

دستکاری در تاریخ تولد وقتیکه در لاس انجلس کار می کرد تا به تقاعد سوق داده نشود.

 

حدود 70 نفر از کارمندان وزارت را در حاضری موقت نگهداشته و به ایشان هیچ نوع رسیدگی نکرد مخصوصا قبل از تشکیل حکومت وحدت ملی و تغییرات جدید در وزارت خارجه.

 

تعیین سکرتر خویش را که بار اول است به خارج مقرر می شود به حیث سکرتر اول در نمایندگی افغانستان در اسپانیا، اما کارمندان دیگر که بار اول به خارج مقرر می شوند باید به صفت سکرتر سه، امتحان تافل و تاییدی کمیته مقرری ها را سپری کنند.

 

جایگاه سیاسی و قومی:

محترم بالای هیچ نوع حایکاه سیاسی و قومی در افغانستان نداشته فقط با نرمی و چاپلوسی بزرگان را همیش اغفال نموده و به نفع خویش سود می برد.

 

دانش و تحصیلات:

لیسانس (فکر می کنم از کشور دوست جماهر اتحاد شوروی سابق اخذ نموده است)

معلم انگلیسی برای اولاد تجار افغانی در ازبکستان.

به زبانهای روسی، انگلیسی، فارسی و پشتو بلدیت دارد.

 

با کمال صداقت موضوعات نگاشته شده بالا را نوشتم تا مسوولین در جریان باشند و از جلالتمآبان خواهش می کنم در این زمینه تحقیقات خویش را انجام دهند تا تصمیم درست اتخاذ نمایند.

البته نورمی را که به کارمندان وزارت خارجه تعیین کرده اند تا بعد از سپری کردن سه سال در مرکز بعدش به خارج مقرر گردند، تعیینی عاطفمل در صورتیکه عملی گردد مخالف نورم متذکره می باشد و یکسال و اندی می شود که وی در کابل کار می کند و ده ها تن از کارمندان ارشد و روسای شعبه های سیاسی که بیش از سه سال می شود در مرکز مصروف خدمت می باشند منتظر مقرری هستند.

 

راستگو/ محمد جان

موضوع : اخبار