اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

صدر اعظم اتریش بی توجه به انتقادها بخصوص از طرف یونان بر ادامه سیاست‌های سختگیرانه کشورش در قبال پناهندگان تاکید کرده و اعلام کرد که آتن در این بحران مانند آژانس مسافرتی عمل می‌کند.

 

به گزارش روزنامه “دی پرسه”، “ورنر فایمن”، صدر اعظم اتریش سیاست سختگیرانه کشورش در بحران پناهندگان را به عنوان نوعی دفاع از خود ارزیابی و تاکید کرد که در مناقشات بر سر این سیاست ها کوتاه نمی‌آید.

 

وی تصریح کرد که همچنان معیار پذیرش حدود 37 هزار و 500 پناهنده در سال جاری میلادی را رعایت خواهد کرد.

 

صدر اعظم اتریش همچنین انتقاد شدیدی به یونان وارد کرده و تصریح کرد که در بحران پناهندگان مانند یک آژانس مسافرتی رفتار می کند.

 

فایمن با تاکید بر اینکه کشورش بر خط و مشی خود در قبال پناهندگان باقی خواهد ماند همچنین اعلام کرد که ما نمی توانیم همه پناهندگان را نزد خود بپذیریم. اتریش رفتار نمونه ای داشته است و اینکه به رسمیت شناخته نمی شود مایوس کننده است.

 

وی با اشاره به خشم و ناراحتی شدید دیپلماتیک یونان از اتریش به دلیل بستن مرزها در مسیر بالکان گفت: من سیاست یونانی ها را دیگر نمی فهمم. این طور نمی شود که یونان مانند یک آژانس مسافرتی عمل کرده و همه پناهندگان را اعزام کند. یونان در سال گذشته 11 هزار پناهنده را پذیرفته است اما ما نود هزار را پذیرفته ایم. این روند نباید دوباره تکرار شود.

 

صدر اعظم اتریش مجددا بر حسابگری های پیشین خو تاکید کرد که بر اساس آن اگر دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سهمیه پذیرش پناهندگان اتریش را رعایت کنند این اتحادیه می تواند بیش از دو میلیون پناهنده را بپذیرد.

 

وی تکروی اتریش در سیاست پناهندگان را نوعی دفاع شخصی و اعلام کمک ارزیابی کرده و گفت: ما خواهان یک راه حل اروپایی هستیم، اما بسیاری تصمیمات برآورده نشده در کمیسیون اتحادیه اروپا وجود دارد که من را به این باور رساند که خود باید اقدام کنم.

 

وی همچنین موضع کمیسیون اتحادیه اروپا را شرم آور و اهانت آمیز ارزیابی کرد.