اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

امام جمعه مسجد جامع وزیر اکبرخان گفت:محبت اهل بیت رسول خدا(ص) و محبت جگر گوشه اش حضرت امام حسین(ع) در قلب اهل تسنن جای دارد.

 

داکتر مولوی ایاز نیازی در خطبه های نماز جمعه دیروز خود در کابل افزود حضرت محمد(ص) بعد از خودشان “کتاب خدا و سنت الهی” را برای مسلمانان به یادگار گذاشتند و مسلمانان مادامی که به این دو گوهر گرانبها تمسک جویند هرگز گمراه نمی شوند.

 

وی تاکید کرد: اهل بیت پیامبر(ص) یک ذره از سنت رسول خدا(ص) تجاوز نمی کنند و مانند کشتی نوح است که هرکس در آن سوار شود سعادتمند و هرکس بیرون بماند بدبخت می شود.

 

مولوی نیازی گفت امام حسین(ع) برای احیای دین جدش خروج کرد.

 

وی افزود: امام حسین(ع) بعد از درک انحراف در مسیر خلافت قیام کرد؛ قیام فرزند رسول خدا برای چوکی و مقام نبود بلکه برای تحقق حق و عدالت بود.

 

امام حسین(ع) برای تحقق حق و عدالت و مبارزه با ظلم قیام کرد و در این راه خود، یاران با وفایش و اهل بیت پیامبر(ص) به شهادت رسیدند.

 

خطیب نماز جمعه مسجد وزیر اکبر خان کابل خاطرنشان کرد: درس بزرگ دیگری که امام حسین(ع) با قیامش به امت جدش داد سکوت نکردن در برابر بی عدالتی و ظلم و بی تفاوت نبودن در برابر انحرافات است.

 

داکتر نیازی واقعه عاشورا را برای امت اسلامی بسیار بزرگ و تکان دهنده خواند و از مسلمانان اعم از شیعه و سنی خواست اهداف قیام فرزند رسول خدا(ص) را بشناسند و از آن درس بگیرند.

 

وی گفت:”امام حسین(ع) به حیث یک دعوت گر برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.”

 

مولوی نیازی تاکید کرد: امام حسین(ع) به شهادت نرسید که جمعی از امت رسول خدا(ص) تا آخر عمر گریه کنند.

 

عزاداران نوه رسول خدا(ص) باید در ذهن داشته باشند که در عزاداری هایشان حقوق همسایه و حقوق راه را رعایت کنند؛ شنیده شده است که برخی از اهل تسنن که در مجاورت مساجد و تکیه خانه ها زندگی می کنند از صدای زیاد بلندگو ها آزرده شده اند.

 

خطیب نماز جمعه مسجد جامع وزیر اکبر خان تاکید کرد: وقتی حتی پخش کردن قرآن با صدای بلند اگر موجب اذیت همسایه شود، جایز نیست چه طور می توان برای یک عمل مستحبی راه را بر مردم دیگر بست و موجبات ناراحتی دیگران را فراهم نمود.

 

مولوی نیازی تاکید کرد: خوشبختانه در افغانستان سنی و شیعه در طول تاریخ زندگی برادرانه داشته اند پس نباید کاری کرد که بین امت رسول خدا نفاق بیفتد و دشمنان از این اختلاف برای ضربه زدن به هر دو استفاده کند.

 

وی گفت:”حتی علی مرتضی(ع) و امام حسین(ع) شهید هم به روند عزاداری های ناشایست خوش نمی باشند.”

 

خطیب نماز جمعه مسجد وزیر اکبر خان در ادامه نویسنده مقاله کفر آمیز “افغان اکسپرس را مرتد خواند و خواهان اشد مجازات برای او شد.”

 

مولوی نیازی افزود: نویسنده این مقاله در حقیقت به تمام یکتاپرستان دنیا توهین کرده است.

 

وی تاکید کرد: پشت این مقاله یک پروژه است و مسلمانان و به وِیژه علما نباید در برابر آن ساکت بنشینند.

 

داکتر ایاز نیازی از دولت گذشته به خاطر مجازات نکردن تمام کسانیکه به مقدسات اسلامی از جمله قرآن توهین کرده بودند به شدت انتقاد کرد.

 

وی گفت: اگر کسی که جسورانه به مقدسات اسلامی می تازد اعدام شود دیگر کسی جرات نمی کند این روند را ادامه دهد.

 

مولوی نیازی افزود: مجازات توهین کنندگان به قرآن و خدا باعث حفاظت دین، حفاظت سنت رسول، حفاظت مال، عقل و کرامت انسانی می شود.

 

این عالم اهل تسنن از دولت جدید خواست قانون مجازات توهین به مقدسات را تصویب کند.

 

مولوی نیازی دموکراسی را چتری دروغین دانست که از سوی دشمنان اسلام گسترده شده است تا پروژه های ضد دینی خود را در افغانستان به پیش ببرند.

 

وی گفت: آزادی حد و حدودی دارد و وقتی از حد خود گذشت ممکن است برای دیگران مزاحمت ایجاد کند.

 

مولوی نیازی خطاب به امریکا و انگلیس گفت: چه طور کسی حق ندارد در انگلستان به ملکه شما توهین کند یا در امریکا چه طور کسی حق ندارد در مورد برخی مسایل اصلا صحبت کند اما وقتی دموکراسی به افغانستان می رسد هر بی بند و باری و توهین به مقدسات اسلامی را توجیه می کند.