اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مردم افغانستان از دیرباز به این سو با سیاست های نفاق افکنانه و تخریبی استعمار پیر انگلیس در این کشور آشنایی دارند.در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

جنگ انگلستان با افغانستان

انگلیس: جنگ نرم با افغانستان

مردم افغانستان از دیرباز به این سو با سیاست های نفاق افکنانه و تخریبی استعمار پیر انگلیس در این کشور آشنایی دارند. سرنوشت سیاسی بسیاری از حاکمیت های گذشته در کشور همواره به توطئه ها و دسیسه چینی های توطئه آمیز و استعمارگرانه استعمار پیر، گره خورده است. حتی در بحران های بیش از سه دهه اخیر نیز به جرات می توان رد پای استعمار پیر و دست های پنهان آن را جستجو و ردگیری کرد.
اصل “تفرقه بینداز و حکومت کن” نیز اساسا ریشه انگلیسی دارد و شاخص اصلی اعمال نفوذ و قدرت و سلطه استعمار پیر در کشورهای جهان سوم به ویژه ملت های مسلمان است. اشغال هند توسط استعمار پیر و نفود سنتی آن کشور بر پاکستان و در کل حوزه جنوب آسیا و از سوی دیگر، روابط تنگاتنگ افغانستان و پاکستان طی سال های متمادی، سبب شده است که افغانستان نیز از آسیب حیله ها و نیرنگ روباه مکار انگلیس در امان نباشد. در تحولات ده سال اخیر کشور هم انگلیس یکی از جدی ترین بازیگران عرصه سیاست و امنیت و اقتصاد و مواد مخدر و حتی اعمال سلطه و نفوذ فرهنگی بوده است.
یکی از اهرم های استعمار پیر برای اعمال سلطه بر ملت ها،‌ بهره گیری از جبهه جنگ نرم است؛ به همین منظور، انگلیس بنگاه خبرپراکنی بی بی سی را تاسیس کرده که پیش از آنکه یک رسانه به معنای بسیط و ساده کلمه باشد؛ یک جبهه واقعی جنگ نرم به هدف پیشبرد اهداف سلطه جویانه استعمار پیر در میان کشورها و ملت های تحت ستم و سلطه است.
به همین جهت بی بی سی، برای هر کشوری، با توجه به ساختار فرهنگی، اصول ارزشی، معیارهای اخلاقی، باورهای دینی و همچنین زبان و فرهنگ و آداب و رسوم آن، برنامه ریزی و پروژه سازی می کند؛ تا مبانی و اصول معتبر و برازنده یک ملت را از ریشه دستخوش دگرگونی کند و خواسته های سلطه گرانه استعمار پیر را بر آن اعمال نماید.
تفرقه افکنی، برجسته کردن یک موضوع کوچک و کم اهمیت، دامن زدن به اختلافات کوچک و محدود محلی و طرح آن در گستره کلان یک ملت یا کشور، ترویج مضامین و موضوعات برخلاف اخلاق و اصول و معیارهای ارزشی و اخلاقی و حتی نقض صریح اخلاق روزنامه نگاری و… از شاخصه های شناخته شده بی بی سی برای اعمال جنگ نرم و تامین سلطه فرهنگی استعمار پیر است.
اخیرا هم این رسانه تفرقه افکن و ضد ارزشی، با پردازش مفصل به زندگی فردی همجنسگرای مقیم کانادا در پی شکستن مرزهای اخلاقی و ارزشی در جامعه افغانستان برآمده است.
بی بی سی که سابقه ای طولانی در شکستن حریم سنت‌های ملت‌ها دارد، در گزارشی که یکشنبه شب منتشر کرد، زندگی شخصی را به تصویر کشید که مروج همجنس‌گرایی در افغانستان است. این شخص که اکنون در کانادا زندگی می‌کند، مدعی شد که برای شکستن قبح فعل لواط، کتابی برای نسل آینده نوشته است.
این حرکت ضد فرهنگی بی بی سی در ادامه برخی برنامه های دیگری انجام می شود که اخیرا با چراغ سبز کشورهای غربی در افغانستان راه اندازی شده که هدف از آن، شکستن حرمت و ممنوعیت شرعی و اخلاقی محصولات و اصول ضد اخلاقی فرهنگ مبتذل غربی است. اگر این حرکت سلطه جویانه تریبون جنگ نرم استعمار پیر را در ادامه برنامه ای موسوم به “فیشن شو” که اخیرا به صورت مخفی و تنها با حضور چند رسانه محدود خارجی در یک مکان نامعلوم در کابل از سوی یک موسسه به ظاهر حامی حقوق زنان؛ اما در اصل مروج فرهنگ منحط و مبتذل غربی انجام شد قرار دهیم، مشخص می شود که غرب در صدد است؛ تا با سرمایه گذاری های کلان، اصول و مبانی ارزشی، اخلاقی و باورهای دینی مردم مسلمان افغانستان را نشانه رود؛ اما نکته ای که استعمار باید آن را نیک دریابد و به آن توجه نماید این است که در طول تاریخ، جرقه آغاز قیام های مردمی و ضد استعماری مردم مبارز افغانستان را همین حرکت های نظام سلطه و استعمار زده است؛ مساله ای که به هیچ وجه نمی توان وضعیت کنونی را از آن مستثنی قرار داد.
مردم افغانستان، شاید بتوانند چندصباحی کشتار غیرنظامیان، ناامنی، ترور و خشونت را تحمل کنند؛ اما در برابر ارزش های دینی و اخلاقی خویش هرگز حاضر به سکوت و معامله نیستند و این چیزی است که استعمار پیر و هر قدرت استعماری دیگری باید آن را دریابد.

موضوع : اخبار