اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس حزب افراط‌گرای جمعیت علمای اسلام پاکستان گفت: انسانیت در میانمار زیر پا گذاشته شده ولی تمام مجامع جهانی نسبت به آن سکوت کرده‌اند.

به نقل از ای آر وای نیوز، فضل الرحمن با دفاع از مسلمانان مظلوم روهینگیا گفت: راه حل دائمی مشکلات مسلمانان میانماری این است که آنها یک ایالت خودمختار داشته باشند.

فضل الرحمن تصریح کرد: امریکا و اتحادیه اروپا که برای هر مسئله کم‌ارزشی جنجال به پا می‌کنند در مقابل کشتار مسلمانان مظلوم روهینگیایی سکوت کرده‌اند.

رییس حزب جمعیت علمای اسلامی از دولت پاکستان خواست جدی‌تر از قبل به دفاع از حقوق مسلمانان روهینگیایی پرداخته و اجازه ندهد که بودائی‌ها بیش از این به آنان ظلم کنند.

او اضافه کرد: کریدور اقتصادی چین و پاکستان تاثیر چشمگیری بر پیشرفت اقتصادی پاکستان خواهد داشت ولی اغتشاشات سیاسی باعث تضعیف آن شده است.

رییس حزب دیوبندی جمعیت علمای اسلام به سیاست‌های جدید امریکا نیز اشاره کرده و گفت: ارگ سفید به دنبال ایجاد تغییرات جغرافیه یی در منطقه است.

وی اعلام کرد: امریکا به جای کم کردن نیروهای نظامی خود در افغانستان و سپردن امور این کشور به دست مردم آن دائما نیروهای بیشتری را اعزام می‌کند که این نشان‌دهنده سیاست‌های خطرناکی است که امریکا برای منطقه در نظر گرفته است.

جمعیت علمای اسلام حزب رسمی دیوبندی‌ها است و بسیاری از گروه‌های تروریستی نظیر قول‌اُردو صحابه و لشکر جهنگوی به آن وابستگی دارند.

در دفاع از مردم میانمار و همچنین دشمنی با امریکا، اسراییل و هند، تمامی احزاب و فرقه‌های پاکستانی و احزاب افراط‌گرا همصدا هستند واز دولت پاکستانی می‌خواهند رفتار قاطعانه‌ای از خود نشان دهد.