اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از سایت خبری آریانانیوز، عبدالهادی فرهنگ در سال 1388 رییس بورد متشبثین وزارت تجارت بود. در تاریخ 18 ثور 89 به عنوان نماینده تجاری افغانستان در سفارت تهران منصوب گردید. مدت ماموریت دوساله اش به پایان رسید اما وی با رایزنی های خاص و دادن رشوه کلان توانست دوسال دیگر مدت ماموریت اش را در تهران تمدید کند و حکم جدید وی تا تاریخ 2 ثور 94 در سفارت تهران اعتبار دارد.

 

این فرد نزدیک به 4 سال نماینده تجاری افغانستان در یک کشور همسایه ای است که بیشترین صادرات کالا را به افغانستان دارد و در این میان می تواند بیشترین فرصت های رشوه ستانی و اخاذی را برایش فراهم آورد. پس ارزش دارد تا مبالغ کلانی هم به دو تن از مسوولان وزارت تجارت رشوه داده شود تا تاریخ حضور این نماینده تجاری در تهران تمدید گردد.

 

این جناب در طول مدت ماموریت اش به اخاذی از بخش تجارت بسنده نکرده شنیده شده است که 70 جلد پاسپورت را نیز در بازار آزاد فروخته است.

 

این فرد در کنار رشوه ستانی و اخاذی هایش، از دو خانواده هموطن (غ م – ش الف) که برای رفع مشکلات اداری شان به نمایندگی افغانستان در تهران مراجعه کرده بودند، می خواهد تا در بدل رفع مشکل شان، دختران شان (ظاهرا تزویج) را در اختیار این فرد قرار دهند.

 

این درخواست در حالی صورت می گرفت که وی بارها به همراه یک افسر استخباراتی سفارت هندوستان در تهران، در پارتی های شبانه شمال تهران در حالت مستی مشاهده شده است.

 

یکتن از کارمندان سفارت افغانستان در تهران تایید می کند که وی در سالهای 90 تا 91 با افسر استخباراتی سفارت روسیه مراوده داشته است.

 

در همین حال زمانیکه در کابل حضور داشته با افسران اطلاعاتی سفارت آمریکا نیز تماس می گرفته و در ساعات غیر اداری و معمولا نیمه های شب، با افرادی بنام چون کسلر و ویلسون دو افسر استخباراتی سفارت آمریکا در کابل ملاقات می کرده است.

 

گفته می شود که این فرد، با پول های بدست آورده از این راه، در یک شرکت نفتی چینی شریک شده است.