اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عطا‌محمد نور والی بلخ و رییس شورای اجراییه حزب جمعیت اسلامی در جمع بزرگان قومی و متنفذان بار دیگر اشرف غنی را به استبداد و انحصارگرایی متهم کرد.

گفته می‌شود که شمار زیادی از بزرگان قومی، متنفذان، علما، قوماندانان، شخصیت‌های سیاسی و جوانان ولایت‌های خوست ، پکتیا و پکتیکا برای اعلام حمایت خود از ایتلاف شورای عالی نجات افغانستان به شهر مزار شریف آمده بودند.

در این همایش والی بلخ ضمن سخنرانی درباره وضعیت کنونی افغانستان و مشکلات و ناهنجاری‌های موجود در کشور بار دیگر اشرف غنی را به انحصارگرایی و استبداد متهم کرد و مبنای وحدت و همودلی مردم افغانستان را تامین عدالت اجتماعی خواند.

والی بلخ رویدادهای اخیر تروریستی را نیز به دلیل عدم کارایی حکومت دانست و اظهار داشت: اوضاع افغانستان برای همه معلوم است؛ آیا ما به این وضعیت ادامه دهیم یا کاری کنیم تا یک حکومت پاسخگو روی کار آید .

نور پیش از این نیز در گردهمایی چند هزار نفری حامیان ایتلاف شورای عالی نجات در مزار شریف هشدار داد که اگر حکومت دست از انحصار و نفاق‌افکنی بین اقوام برندارد، این ایتلاف شرایط خود را با توسل به قدرت مردمی بر ارگ‌ نشینان اجرایی خواهد کرد.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی در این تجمع اعتراض‌آمیز گفت: ایتلاف شورای عالی نجات و حزب جمعیت اسلامی خواسته‌های خود را در اعلامیه ای اعلام خواهند کرد؛ درصورتی که حکومت پاسخگو نباشد ما شرایط اعلام‌شده را با توسل به قدرت مردم بر حکومت تحمیل خواهیم نمود.

وی همچنین تصریح کرد: از حضور کشورهای خارجی در افغانستان حمایت می‌کنیم اما جامعه جهانی اجازه ندهد تا کمک‌های مالی آنها برای ایجاد نفاق بین اقوام افغانستان و حذف فزیکی افراد هزینه شود.