اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از رویترز، روزگذشته دولت مکزیک از رژیم اسراییل به دلیل یک توییت نتانیاهو که از دیوارکشی دونالد ترمپ در سرحد مکزیک حمایت می‌کند، به شدت انتقاد کرد.

 

نتانیاهو روز گذشته با انتشار توییتی مدعی شد: حق با پرزیدنت ترمپ است. من در سراسر سرحد جنوبی اسراییل دیوار کشیدم. آن دیوار از مهاجرت غیر قانونی جلوگیری کرد. موفقیتی عالی. ایده‌ای عالی.

بسیاری از یهودیان مکزیکی، در توییتر به ادعای نتانیاهو واکنش تندی نشان دادند و وزارت خارجه مکزیک نیز در این خصوص بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه مراتب شگفتی عظیم، تکذیب و ناامیدی خود را در خصوص پیام توییتری نخست‌وزیر نتانیاهو درباره ساخت یک دیوار سرحدی، به سفیر اسراییل در مکزیک اعلام کرد. مکزیک دوست اسراییل است و باید از سوی نخست‌وزیر آن نیز شاهد رفتاری دوستانه باشد.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سپس با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد هدف نتانیاهو، قضاوت در خصوص روابط امریکا و مکزیک نبوده است.

دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا مدعی است مکزیک باید هزینه ساخت دیوار در سرحد این کشور را بپردازد؛ موضوعی که مقامات و مردم مکزیک به شدت با آن مخالفند. این منازعه، روابط دو کشور را تیره کرده است. انریکه پنیا نیتو، رییس‌جمهور مکزیک نیز روز پنجشنبه هفته گذشته به همین دلیل سفر هفته جاری خود را به امریکا برای دیدار با ترمپ لغو کرد.

موضوع : اخبار