اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

لوی څارَنوال سابق محکمه سازمان ملل متحد، در اعتراض به بی عدالتی در سوریه، استعفای خود را اعلام کرد.

به نقل از نشریه دی سایت، کارلا دل پونته، لوی څارَنوال سابق محکمه سازمان ملل متحد برای رسیده‌گی به جنایت جنگی خروج خود از کمسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه را به دلیل دلسردی در این باره اعلام کرد.
وی که از اعضای سرشناس کمسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه است انتقاد شدیدی به سیاست های این کمسیون وارد و استعفای خود از آن را اعلام کرد.

وی که در گفتگو با روزنامه سوئیسی بلیک سخن می گفت اعلام کرد که در ماه سِپتِمبر برای آخرین بار در نشست این کمسیون اشتراک خواهد کرد.

دل پونته تاکید کرد من نمی توانم در این کمسیونی حضور داشته باشم که هیچ کاری انجام نمی دهد. وی اعلام کرد که استعفانامه خود را در روزهای آینده به کمسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه ارایه خواهد داد.

وی در بخش دیگری از گفتگو با این روزنامه سیاسی تاکید کرد که تا زمانی که شورای امنیت سازمان ملل تریبون خاص ای برای جنایات جنگی در سوریه تاسیس نکند راپور ها در این کمسیون بی فایده است.

وی همچنین تاکید کرد که کشورهای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهان عدالت نیستند.

این مقام سابق سازمان ملل متحد همچنین تصریح کرد که سوریه مُـلکی بدون آینده است. آن ها همه چیز را که زمانی مربوط به انسانیت بوده است نابود کرده اند و این باور کردنی نیست. در ابتدای این بحران در سوریه خوب و بد وجود داشت و دولت من‌حیث بد و مخالفانش من‌حیث خوب ها ارزیابی می شدند.

وی جنایت های جنگی که در سوریه اتفاق افتاده است را بدتر از جنایات در رواندا و یوگسلاوی سابق دانسته و گفت: ما فکر می کردیم که جامعه بین المللی چیزهایی در رواندا یاد گرفته است اما هیچ چیزی یاد نگرفته است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، کمسیون تحقیقات درباره سوریه را در آگوست سال 2011 و چند ماه بعد از شروع اعتراضات علیه بشار اسد در ماه مارچ راه اندازی کرد. دل پونته در سِپتِمبر 2012 عضو این کمسیون شد.