اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سندرز در پیامی تویتری نوشت: ترمپ از قدرت ریاست‌جمهوریش برای دفاع از نژادپرستی و تبعیض نژادی استفاده می‌کند.

به نقل از هیل، سناتور برنی سندرز روز گذشته با انتقاد از حکم عفو دونالد ترمپ برای جو آرپایو، سرمأمور سابق امریکایی گفت که رییس‌جمهوری امریکا از قدرت خود برای دفاع از نژادپرستی استفاده می‌کند.

سندرز در پیامی تویتری دراین باره نوشت: ترمپ با عفو سرمأمور آرپایو بار دیگر مشخص کرد که او از قدرت ریاست‌جمهوری اش برای دفاع از نژادپرستی و تبعیض نژادی استفاده می‌کند.

سندرز به افرادی در حزب چپ پیوسته که با فرمان عفو ترمپ به شدت مخالف هستند.

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت مجلس نماینده گان نیز این تصمیم را به سخره گرفتن اجرای قانون تعبیر کرده و در سوی دیگر اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا نیز این حکم را مهر تایید ریاست‌جمهوری بر نژادپرستی قلمداد کرده است.

دونالد ترمپ، رییس‌جمهوری امریکا روز گذشته جو آرپایو، سرمأمور سابق آریزونا را که به جرم اقدامات تبهکارانه و استفاده از تاکتیکهای افراطی در تعقیب پناهجویان غیرقانونی به زندان محکوم شده بود مورد عفو قرار داد.

این اقدام ترمپ باعث اعتراض شدید نهادهای حقوق بشری شد که آرپایو را به نقض قانون اساسی در سرکوب مهاجران غیرقانونی متهم می‌کنند.

در جریان کمپاین ریاست جمهوری سال گذشته، آرپایو یکی از اصلی‌ترین حامیان ترمپ بود و از موضع سرسختانه و تهاجمی وی در حفظ امنیت سرحدات و دیپورت مهاجران غیرقانونی به شدت استقبال می‌کرد.

کاخ سفید روز گذشته در اعلامیه ای کوتاه از خدمات آرپایو قدردانی کرد. در این اعلامیه آمده است: آرپایو در تمام زمان فعالیتش من‌حیث سرمأمور به وظیفه‌اش در حفاظت از مردم در برابر مهاجرات غیرقانونی و جنایت عمل کرد. سرمأمور جو آرپایو اکنون 85 ساله است و پس از 50 سال خدمت قابل تحسین به ملت ما، سزاوار عفو ریاست‌جمهوری است.

این سرمأمور سابق آریزونا نیز در پیامی تویتری از فرمان عفو دونالد ترمپ قدردانی کرد.