اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

قوماندان سابق اردوی پاکستان گفت: هدف اصلی تشکیل ایتلاف آل سعود، دفاع از خاندان پادشاهی عربستان است نه مبارزه با تروریزم!

به نقل از اسلام تایمز، جنرال اسلم بیگ قوماندان سابق اردوی پاکستان هدف اصلی تشکیل ایتلاف آل سعود را دفاع از خاندان پادشاهی عربستان دانست.

جنرال اسلم بیگ ضمن انتقاد از عملکرد این ایتلاف گفت: آنها سیاست واضح ندارند و به نام مبارزه با تروریزم کشورها را فریب می‌دهند و از آنها سوءاستفاده می‌کنند.

قوماندان سابق اردوی پاکستان تصریح کرد: تنها هدفی که این ایتلاف دارد و در فعالیت‌های آن واضح است این است که آنها به دنبال دفاع از خاندان پادشاهی عربستان هستند.

وی اضافه کرد: این ایتلاف با درخواست‌ها و فشار امریکا و اسراییل شکل گرفته است و فعالیت‌های آن باعث ایجاد دشمنی و نفاق بین مسلمانان می‌شود.

جنرال اسلم بیگ با اشاره به جنگ یمن تاکید کرد: متاسفانه این ایتلاف وقتی شکل گرفته است که آل سعود مشغول بمباردمان مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن است و تا کنون ده‌ها هزار مسلمان را در یمن به قتل رسانده است.

وی با غیر واقعی خواندن هدفی که دلیل تشکیل ایتلاف عنوان شده است بیان کرد: اگر آل سعود واقعا در پی مبارزه با تروریزم بود باید از ایران عراق و سوریه نیز برای حضور در ایتلاف دعوت به عمل می‌آورد، زیرا داعش در نتیجه اتحاد این کشورها نابود شد.

پارلمان پاکستان با قاطعیت دولت این کشور از دخالت در جنگ یمن بازداشته ولی با وجود اعتراضات فراوان نماینده گان پارلمان و مردم پاکستان دولت در اقدامی خودسرانه مجوز قوماندانی راحیل شریف قوماندان سابق اردوی پاکستان را بر ایتلاف سعودی صادر کرده است.

اسلام آباد اعلام کرده است حضورش در ایتلافی به مشروط به عدم حضور در عملیات‌های خارج از عربستان بوده و قرار نیست هیچ اقدامی علیه همسایگان در منطقه انجام دهد.

رژیم سعودی اخیرا مدعی تشکیل ایتلاف اسلامی برای مبارزه با تروریزم به زعم خود شده و نشستی را هم در ریاض برگزار کرد تا اینگونه القا کند که در حال مبارزه با تروریزم است، این در حالی است که به اعتراف مقامات و منابع امریکایی، آل سعود از مهمترین حامیان تروریزم و افراط‌گرایی و خشونت‌ در منطقه و حتی جهان است.