اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک روزنامه انگلیسی اعلام کرد که وزیر معارف دولت امریکا در سال های گذشته 900 هزار دالر به سناتورها پول پرداخت کرده و همین امر دلیل تائید وی از سوی آنها بوده است.

به نقل از ایندیپندنت، بتسی دیواس، وزیر جدید معارف امریکا در طول سالهای گذشته حدود ۹۰۰ هزار دالر به سناتورهایی که اخیرا به وی رای اعتماد دادند، پرداخت کرده بود.

 

دیواس چهره ای جنجالی است و بسیاری از مردم با امضای طومارهای انترنتی، با نامزد کردن وی توسط ترمپ برای پست وزارت معارف مخالف بوده اند. وی در جایی صراحتا گفته در عوض پولی که در راه سیاست هزینه کرده توقع حمایت دارد. او در طول سالیان گذشته، 4 ملیون دالر به حزب جمهوریخواه کمک کرده که از آن میان، بیشترین مبلغ مربوط به مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بوده است.

 

طبق راپور پایگاه خبری میک نیوز (Mic News)، از میان ۵۲ نماینده ای که به دیواس رای دادند، ۲۲ نماینده در طی مبارزات انتخاباتی شان ۸۹۵ هزار دالر از او پول دریافت کرده بودند.

 

بیشترین کمکی که دیواس به کاندیداها کرده مربوط به رقیب سابق دونالد ترمپ در انتخابات ریاست جمهوری، سناتور مارکو روبیو بود. وی ۹۸ هزار دالر از دیواس دریافت کرده بود. دیواس همچنین به سناتور بیل کسیدی و سناتور تام تیلیس، هر کدام ۷۰ هزار دالر پول پرداخت کرده بود.

 

بتسی دیواس نخستین بار است که در یک پست عالیرتبه دولتی مشغول به کار می شود. وی پیش از این من‌حیث مدیر در کمپاین های انتخاباتی فعالیت می کرد.

 

در سوابق خانم بتسی دیواس، سمت های متعددی در حوزه معارف به چشم می خورد اما با این وجود دموکراتها می‌گویند دیواس از پیشینه مطلوبی برای هدایت وزارت معارف برخوردار نیست و دیدگاه‌های او به تضعیف این وزارتخانه منجر می‌شود.

 

اما گذشته از عملکرد وی و اینکه آیا دیواس صلاحیت تکیه زدن بر صندلی وزارت معارف امریکا را دارد یا نه، آنچه حضور وی را در کابینه ترمپ مهم می سازد رابطه فامیلی وی با اریک پرینس بنیانگذار موتر آدم کشی امریکا یعنی بلک واتر است.