اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عمران خان رییس حزب تحریک انصاف پاکستان اعلام کرد: امریکا در تلاش است سیاست های اشتباه خود در افغانستان را با مسئول قلمداد کردن پاکستان، بپوشاند.

رییس حزب تحریک انصاف پاکستان در واکنش سرسختانه خود به اتهامات اخیر دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا گفت: این اتهامات اخیر امریکا باید درس عبرتی برای دولتمردان پاکستان باشد که تنها برای دریافت چند مشت دالر، جنگ دیگری را به خانه خود نکشند.

وی افزود: دولتمردان ما نباید هرگز در جنگ دیگران سهیم شوند.

عمران خان با اشاره به مسایل جاری در منطقه کشمیر تحت تسلط هند گفت: وضعیت جاری در منطقه کشمیر در واقع نتیجه سیاست ها و استراتیژی های اشتباه خود هند است اما هند هم پاکستان را مسئول وضعیت جاری در کشمیر قلمداد می کند.

وی افزود: به همین منوال امریکا نیز تلاش می کند پاکستان را مسئول شکست خود در افغانستان معرفی کند در صورتی که دلیل اصلی شکست امریکا استراتیژی شکست خورده آن کشور است که بیش از یک دهه در افغانستان دنبال می کند.

رییس حزب تحریک انصاف پاکستان گفت: ما به خواسته امریکا در دو جنگ کلان در افغانستان جنگیده ایم که در نتیجه آن بیش از 70 هزار نفر از باشنده گان ما قربانی شدند.

وی خاطر نشان ساخت: در جنگ به اصطلاح ضد تروریزم که امریکا آغازگر آن بوده پاکستان نه تنها بیش از 100 ملیارد دالر ضرر کرده بلکه این کشور بسوی تخریب و نابودی پیش رفته است.

وی گفت: زمان آن فرا رسیده است که دولتمردان پاکستان به امریکا به طور قاطعانه اعلام کنند که دیگر به هیچ خواسته آنان توجه نخواهند کرد.