اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

لوی درستیز اردوی امریکا در نشست سنای این کشور اعلام کرد که هنوز نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان با بن‌بست امنیتی روبرو هستند.

جنرال ماتیس وزیر دفاع و جنرال جوزف دنفورد لوی درستیز اردوی امریکا در نشست سنای این کشور که برای بررسی وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان برگزار شد، اشتراک کردند.

لوی درستیز اردوی به کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور گفت: نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان هنو هم با بن‌بست امنیتی روبرو هستند.

جنرال دنفورد اظهار داشت: روشن است که سازمان استخبارات اردوی پاکستان (آی.اس.آی) با گروه‌های تروریستی ارتباط دارد، امریکا برای افزایش همکاری افغانستان و پاکستان در مبارزه با تروریزم تلاش می‌کند.

وی تایید کرد:در زمینه کسب همکاری پاکستان برای مبارزه مشترک با تروریزم در چند سال اخیر پیشرفتی صورت نگرفته اما سفر جنرال قمرباجوه به کابل امیدوار کننده بوده است.

از سوی دیگر، جنرال ماتیس وزیر دفاع امریکا نیز در این نشست گفت: چندین لوا از اردوی افغانستان از حالت تدافعی به حالت تهاجمی روی آورده‌اند تا مانع پیشروی طالبان شوند.

وی تصریح کرد: در استراتیژی جدید واشینگتن به مشکلات منطقوی افغانستان نیز رسیده‌گی خواهد شد به همین دلیل نیز به هند سفر کرده بود.

وزیر دفاع امریکا به سناتورهای این کشور گفت: استراتیژی جدید واشینگتن پیروزی در جنگ افغانستان را امکانپذیر کرده است.

ماتیس تاکید کرد که امریکا نقش پاکستان در افغانستان را قاطعانه مورد بررسی قرار می‌دهد.

این مقامات ارشد نظامی امریکا همچنین تاکید کردند: تا زمانی که طالبان به عدم پیروزی در میدان جنگ اطمینان نیابند برای مذاکره با دولت افغانستان حاضر نمی‌شوند.

این در حالی است که سیاستمداران داخلی و حتی برخی از کارشناسان غربی نیز معتقدند که استراتیژی جدید واشینگتن در افغانستان تنها به ادامه جنگ و تشدید درگیری‌ها می‌انجامد و در تحکیم صلح و ثبات در کشورمان موثر نخواهد شد.

 

موضوع : اخبار