اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

امریکا با تدوام حمایت هایش از ایتلاف متجاوز سعودی در آتش جنگ یمن می دمد…

وزارت دفاع امریکا ( پنتاگون) بر حمایت خود از ایتلاف متجاوز سعودی در جنگ علیه یمن تأکید و تصریح کرد این حمایت‌ها از طریق سوخت‌رسانی به طیارات جنگی و ارایه اطلاعات به ایتلاف ادامه می‌یابد.

به نقل از اسکای‌نیوز، دانا وایت سخنگوی وزارت دفاع امریکا، روز گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی بر حمایت این کشور از ایتلاف عربی تحت امر رژیم سعودی در یمن تأکید کرد.

سخنگوی پنتاگون گفت: ماموریت ما در یمن بر دو بخش است؛ مبارزه با تروریزم، و حمایت از عربستان سعودی، که با حمله الحوثی‌ها( انصارالله)، که تحت حمایت ایران هستند و تاسیسات شهری( در عربستان) را هدف حملات راکتی قرار می‌دهند.

وایت یادآور شد که حمایت امریکا از ایتلاف سعودی از طریق سوخت‌رسانی و اشتراک در داده‌های استخباراتی ادامه می‌یابد.

عربستان سعودی در دیسِمبر 2014 با تشکیل ایتلافی متشکل از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگ همه‌جانبه علیه یمن را به بهانه بازگرداندن مشروعیت به آن و سرکوب نیروهای انصارالله، آغاز کرده است.

در مقابل، نیروهای یمنی مناطق سرحدی عربستان را هدف حملات راکتی قرار داده و بارها توان نظامی‌شان را با فَیْر بالستیک به مراکز حساس در این کشور به‌خاص در پایتخت به نمایش گذاشته‌اند.