اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

آلیس ولز گفت: واشینگتن در تلاش است تا شرایط مذاکره طالبان و دولت افغانستان را فراهم کند.

دخالت امریکا در امور افغانستان

سرپرست دفتر نمایندگی امریکا در امور افغانستان، پاکستان و جنوب آسیا اعلام کرد که واشینگتن در رابطه با ایجاد شرایط لازم برای تحقق مذاکرات طالبان و دولت با برخی از کشورهای منطقه و پاکستان تماس گرفته است.

سرپرست دفتر نمایندگی گفت: واشینگتن در تلاش است تا شرایط مذاکره طالبان و دولت افغانستان را فراهم کند.

وی ضمن بیان اینکه بحران افغانستان راه‌حل نظامی ندارد، اظهار داشت: امریکا شرایطی را ایجاد می‌کند که طالبان حاضر به مذاکره و پیوستن به روند صلح شوند.

این دیپلومات ارشد به صدای امریکا گفت که برای از سرگیری مذاکرات با طالبان، امریکا با پاکستان و دیگر کشورهای منطقه تماس گرفته است.

این مقام ارشد امریکایی در حالی از تلاش امریکا برای زمینه سازی مذاکرات صلح خبر می‌دهد که بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که طالبان به خاطر پیروزی های گسترده میدانی تمایلی برای پیوستن به گفت‌وگوهای صلح ندارند.

این در حالی است که اداره تفتیش خاص امریکا در امور افغانستان، حکومت افغانستان بر کمتر از 60 فیصد از خاک کشور کنترول دارد و دیگر مناطق یا تحت درگیری طالبان و نیروهای امنیتی افغان قرار دارد و یا تحت کنترول گروه طالبان است.

از سوی دیگر، کرنلیوس زیمرمن نماینده ملکی ناتو در افغانستان نیز اخیرا اظهاراتی را از ترکیب استراتیژی جنگی و استراتیژی گفتمان بیان کرده بود و به گفته او سازمان ناتو در کشور تا زمانیکه طالبان حاضر به صلح شوند منتظر خواهد ماند.

شاید این مطلب هم جالب باشد:

چشم انداز اوضاع افغانستان بعد از استراتیژی جدید امریکا چه خواهد بود؟!