اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

«محمد الحطاب»، سخنگوی تولی‌های جهاد یکی از گروه‌های وابسته به نیروهای حشر مردمی عراق در بغداد قصد امریکا برای اعزام نظامیان بیش تر به عراق را غیر قابل توجیه خواند و گفت: هدف امریکا، تاسیس مجدد پایگاه‌های ویژه در سرزمین‌های آزاد شده و اجرای برنامه‌های از پیش تعین شده و شناخته شده است.

وی افزود: امریکا و متحدان آن به دنبال پیاده کردن نقشه‌های خود در مناطقی هستند که نیروهای اردوی ملی و حشر مردمی با سرکوب گروهک تروریستی داعش آنجا را آزاد کردند.

الحطاب گفت: نیروهای امنیتی، حشر مردمی و کوچی های عراقی قدرت و شایستگی خود را در سرکوب تروریست‌ها، آزادسازی مناطق و در نهایت سیطره بر آنجا ثابت کردند.

سخنگوی تولی‌های جهاد عراق گفت: نیروهای حشر مردمی و اردوی عراق مناطق این کشور را از چنگ داعش آزد نکردند که نیروهای امریکایی بیایند و دوباره آنجا را غیرمستقیم اشغال کرده و نقشه تجزیه عراق را اجرا کنند.

وی تاکید کرد: حشر مردمی در مقابل کسانی که این نیروها را در خاک عراق حاضر کند خواهد ایستاد.

اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا دوشنبه گذشته در بغداد از اعزام 560 نیروی نظامی به عراق خبر داده است.

کارتر اعلام کرد که امریکا قصد دارد این نیروها را به منظور کمک به عراق در راستای مبارزه علیه گروه تروریستی داعش، اعزام کند.

کارتر گفت برخی از این نیروها در پایگاه هوایی القیاره مستقر خواهند شد و برخی دیگر به نیروهای محلی در زمینه مبارزه با داعش مشاوره خواهند داد تا پروگرام بازپس گیری کنترول موصل در سال جاری محقق شود.

براساس این راپور، با اعزام این نیروها شمار نظامیان امریکایی در عراق به بیش از 4 هزار و 600 نفر خواهد رسید.