اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

قوماندان ناوگان بحری امریکا در اقیانوس آرام گفت که در صورت دستور دونالد ترمپ، حاضر است یک حمله اتمی را علیه چین انجام دهد.

به نقل از رویترز، اسکات سوییفت قوماندان ناوگان بحری امریکا در اقیانوس آرام در سخنانی در یک کنفرانس امنیتی در آسترالیا در پاسخ به سئوالی تاکید کرد که حاضر به حمله هسته ای به چین استم اگر دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا چنین دستوری را صادر کند.

بر اساس این راپور اظهارات اسکات سوییفت در شرایطی است که سحنگوی ناوگان بحری امریکا بعدا این اظهارات را یک فرضیه عجیب و غریب توصیف کرده است.

اسکات سوییفت در سخنانی در پوهنتون ملی آسترالیا در شهر کانبرا در پاسخ به این سئوال که آیا حاضر به حمله اتمی به چین خواهد بود، اگر ترمپ چنین دستوری را بدهد ، تاکید کرد: پاسخ مثبت خواهد بود.

سوییفت تصریح کرد: همه اعضای اردوی امریکا سوگند یاد کرده اند تا از افسران و رییس جمهور امریکا من‌حیث قوماندان کل نیروهای مسلح تبعیت کرده و از قانون اساسی دفاع کنند. این هسته مرکزی دموکراسی امریکایی است.

وی افزود: هر زمان که اردویی داشته باشید که از این تمرکز اصلی فاصله بگیرد، آنگاه واقعا مشکلات مهم و بزرگی خواهیم داشت.

البته بعد از اظهارات این قوماندان امریکایی، چارلی براون سخنگوی ناوگان بحری امریکا در اقیانوس آرام به رویترز گفت: پاسخ سوییفت به سئوال مطرح شده بر اساس فرضیه های عجیب و غریب بوده است. صادقانه بگویم، این فرضیه ریشخند است. این یک فرضیه های عجیب و غریب است و در واقع قوماندان از این فرصت استفاده کرده است تا این واقعیت را بگوید که یک کنترول غیر نظامی بر اردوی ملی داریم و از این اصل تبعیت می کنیم.