اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به راپور روزنامه قطری، حملات خونین اخیر کابل را امریکا طراحی و اجرا کرده است.

این روزنامه امریکا را مسئول کشتار ملکیان در افغانستان معرفی کرد.

روزنامه الرایه چاپ قطر اعلام کرد که حملات خونین اخیر کابل که حدود هزار کشته و زخمی برجا گذاشت توسط امریکا طراحی شده بود.

این روزنامه قطری تاکید کرد که حملات کابل برای ترساندن کشورهای متحد واشینگتن خاصتاً کشورهای اتحادیه اروپا در افغانستان صورت گرفت.

در ادامه این راپور آمده است که امریکا در جنگ افغانستان ناکام شده است بنابراین تلاش می‌کند از این طریق شکست خود در افغانستان را جبران کند و کشورهای اروپایی را نیز بترساند.

روزنامه الرایه تصریح کرد: حملات بزرگ، پیچیده و سازمان‌یافته‌ای مانند حملات کابل را فقط کشور قدرتمندی می‌تواند انجام دهد زیرا گروه‌های تروریستی توان انجام چنین حملاتی را ندارند.

این روزنامه در پایان راپور خود تاکید کرد که دولت کابل و امریکا پلان مناسبی برای صلح با طالبان ندارند و به همین دلیل هم برای خواسته‌های طالبان ارزش قائل نیستند.

این در حالی است که امریکا همواره به حمایت از گروه داعش در افغانستان متهم بوده و در بیش از یک و نیم دهه گذشته با وجود حضور عساکر امریکایی گروه‌های تروریستی گسترش یافته‌اند تاجایی که اکنون حدود 26 گروه تروریستی در کشور فعال هستند.

با این حال گرچه حکومت شبکه حقانی را مسئول حملات خونین کابل اعلام کرده بود اما این گروه هرگونه مداخله در این حملات را رد کرد.

این روزنامه چاپ دوحه معتقد است که امریکا در واقع مسئول حمله به شفاخانه سردار داودخان و حمله خونین وزیراکبرخان است زیرا این کشور تلاش دارد تا از این طریق همکاری کشورهای عضو ناتو در افغانستان را برای پیاده کردن برنامه‌هایش جلب کند.