اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ماه محرم و ماه عزای سید و سالار شهیدان فرا رسیده است. بدون شک امام حسین علیه السلام نقطه وصل تمام مذاهب اسلامی می باشد و قیام عاشورا نقطه عطفی در تاریخ اسلام است.

 

گفته ی علمای اهل سنت و تشیع این می باشد که محبت اهل بیت به خصوص امام حسین (ع) بر تمامی مسلمانان واجب است و کسی نمی‎تواند بدون محبت امام حسین علیه السلام ادعای محبت پیامبر (صل الله علیه و اله وسلم) کند.

 

به حمدالله جایگاه امام حسین علیه السلام در میان اهل سنت یک جایگاه ویژه به عنوان امام و پیشوا می باشد که غیر قابل انکار است. پیامبر (صل الله علیه و اله و سلم) فرمودند: هرکسی به حسین محبت کند به من محبت کرده و هر کس بر او بغض کند مانند آن است که بامن بغض کرده است. مگر می‎شود کسی ادعای دوست داشتن پیامبر اکرم را داشته باشد و امام حسین(ع) را دوست نداشته باشد. به همین دلیل هم هیچ مسلمانی نمی‌تواند به ایشان بی‌احترامی کند.

 

از طرف دیگر: هم پیروان مذهب شیعه و هم پیروان اهل سنت باید متوجه باشند که دشمنان اسلام همواره تلاش می‎کنند وحدت و اخوت میان مسلمانان را از بین ببرند و کمترین بی توجهی به این امر مهم، تاثیرات بسیار مخربی به وحدت مذاهب به جا خواهد گذاشت.

 

از دیرباز دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه در میان مسلمانان از هیچ ترفندی دریغ نمی‎کنند و به هر طریقی که شده زهر خود را به اتحاد مسلمانان می رسانند، لذا پیروان تمام مذاهب باید به این نکته توجه جدی نمایند و به هیچ کس اجازه ندهند که فاصله‎های تفرقه‌افکنانه مذهبی را تشدید نمایند.

 

غربی‎ها دسیسه های فراوانی برای مخدوش جلوه دادن چهره اسلام در آستین دارند که عزاداران امام حسین(ع) و تمام علمای کشور اعم از شیعه و سنی باید با آن مقابله کنند. باید بر همگان روشن سازند که اسلام با خشونت ارتباطی ندارد و گروه‎های تکفیری مانند طالان و داعش و القاعده هیچ ارتباطی به مذاهب اسلامی ندارند.

 

بنا به گفته ی همه علما، زنده نگه داشتن محرم در نوع خود یک سنت بوده و تعلیم آموزه‌های اسلامی به نسل جدید یک عبادت است که در سخنرانی های این ماه انجام می شود، اما عزاداری امام حسین (ع) باید به گونه‎ای برگزار شود که وحدت و اخوت اسلامی را در کشور بیشتر کند و باعث تفرقه و نفاق نشود.