اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عربستان در اقدامی غیر انسانی 50 هزار زن و مرد سودانی که در منازل سرمایه داران سعودی به نوکری مشغول هستند را از این کشور اخراج می کند.

کرار التهامی مدیر کل دستگاه امور کارگران سودانی خارج از کشور در مصاحبه با روزنامه النهار مصر در واکنش به تصمیم مقامات عربستانی برای بیرون کردن 50 هزار زن و مرد سودانی که در منازل سرمایه داران سعودی به نوکری مشغول هستند؛ گفت: این تصمیم عربستان به بهانه اینکه سودان روابط خود را با قطر قطع نکرده است اتخاذ شده و خارج از توافقات و تعهدات فیما بین دو کشور است و ما آن را توهین به ملت سودان بشمار می آوریم.

التهامی افزود: علی رغم دیدار اخیر رییس جمهور عمر البشیر با خادم الحرمین الشریفین که بیشتر به روابط دوجانبه و اتحاد سودانی عربستانی در جنگ یمن پرداخته است با این وجود ریاض نباید فراموش کند که سودان همچنان برای ملت و استقلال وآزادی سیاسی خود احترام قایل است.

در نهایت کرار التهامی گفت: ما در حال حاضر بیش از 5000 نیرو در ایتلاف عربی در یمن داریم و مقامات عربستانی رسما درخواست قصد اعزام 2000 نیروی دیگر را دارند. بهتر بود ریاض به جای اخراج زنان سودانی ابتدا با مراجعت 5 هزار عسکر سودانی موافقت می کرد.

پیش از این نیز التهامی از آماده گی کامل سودان از بازگشت 50 هزار سودانی ساکنین شاغل تبعید شده از عربستان سعودی خبر داده بود.