اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عربستان برای خلاصی از رسوایی در یمن دست به دامن شرکت‌های امریکایی و انگلیسی شده است!

به نقل از روزنامه الشرق قطر، شبکه خبری ایرین اروپا در یک راپور تحقیقاتی اعلام کرد، عربستان به منظور بهبود وجهه سیاه خود در یمن، با شرکت های ارتباط عامه و گروه‌های فشار در انگلیس و امریکا قرارداد امضا کرده است.

ایرین با اشاره به اینکه این اقدام عربستان بیانگر عمق و شدت بحرانی است که ریاض با آن دست به گریبان است، افزود: هدف عربستان از این قراردادها مقابله با انتقادهایی است که به دلیل حمله به یمن با آن روبه رو شده و وجهه آن را زیر سوال برده است.

عربستان با این کار به دنبال به کارگیری جمعی از مشاوران خارجی و شرکت های کلان ارتباط عامه برای عملی کردن نقشه جدید مبنی بر کمک های ملیارد دالری به یمن است تا از این طریق از انتقادهایی که در ارتباط با جنگ یمن با آن روبه رو است، خلاص شود.

ایرین که یک آژانس خبری اختصاص در امور بشر دوستانه است و مقر آن در ژنیف قرار دارد، در تحقیق خود یادآور شده است، این شرکت ها برای پروگرام جدید عربستان مبنی بر ارایه سه و نیم میلیاد دالر کمک مادی و نقدی به یمن تبلیغ می کنند.

در این تحقیق به نقل از منتقدان سعودی آمده است، دایره این تبلیغات از سوی شرکت های مزبور بیانگر این است که عربستان در صدد برآمده است پس از سه سال جنگ در یمن که همچنان با افزایش آمار تلفات ملکیان و کمبود شدید غذا وسوخت و نیز شیوع وبا و گرسنگی در یمن همراه است، اکنون نبرد تبلیغاتی را به نفع خود تمام کند.در این میان عربستان درخواست سازمان ملل مبنی بر پایان محاصره بندر الحدیده یمن واقع در دریای مدیترانه را رد کرده است، حال آنکه این بندر شریان اصلی کمک رسانی به مناطق شمالی یمن به شمار می آید.

ریاض به جای پایان محاصره پیشنهاد کرده است محموله های کمک های بشردوستانه به یمن از طریق این بندر کاهش یابد و این محموله ها به مناطق تحت کنترول ایتلاف بین المللی علیه یمن منتقل شود.

این پیشنهاد عربستان نه از سوی رسانه های ایتلاف مزبور و یا مسوولان سعودی بلکه از سوی شرکت های کلان ارتباط عامه انگلیس اعلام شده که بر اساس آن فراخوانی برای سفر به یمن نیز داده شده است.