اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ملت افغانستان در کنار سایر ملت‌ها با یک حضور گسترده و متناسب با این شرایط در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند تا بگویند رژیم صهیونیستی یک کاخ سست و بی بنیان است و اگر اتحاد امت اسلام باشد و دولت‌های اسلامی صادقانه علیه این رژیم غاصب وارد صحنه شوند قطعا این کاخ شیشه‌ای شکستنی خواهد بود.

 

 

روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان که مصادف با جمعه آخر ماه مبارک رمضان، هموطنان روزه دار عزیز ما در شهرهای مختلف کشور در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس هم‌گام و هم‌صدا با سایر مسلمانان جهان و مردم مظلوم فلسطین اشغالی بار دیگر ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل را فریاد زدند.

 

مردم مظلوم افغانستان در روز جهانی قدس پیام سیاسی خود را مبتنی بر آموزه‌های دینی اعلام کرده‌اند و این را به گوش جهانیان رسانده‌اند که موضوع اصلی جهان اسلام، موضوع فلسطین است.

 

آنچه از سخنان دیروز مردم برمی آمد این بود که تکفیری‌هایی چون طالبان و داعش نمی‌توانند موضوع فلسطین را به موضوع ثانویه جهان اسلام تبدیل کنند. غربی‌ها نمی‌توانند مبتنی بر توان تکفیری‌ها امنیت رژیمی که ناپایدار و اشغالگر است را فراهم کنند.

 

ملت افغانستان در کنار سایر ملت‌ها با یک حضور گسترده و متناسب با این شرایط در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند تا بگویند رژیم صهیونیستی یک کاخ سست و بی بنیان است و اگر اتحاد امت اسلام باشد و دولت‌های اسلامی صادقانه علیه این رژیم غاصب وارد صحنه شوند قطعا این کاخ شیشه‌ای شکستنی خواهد بود.

 

در این مراسم، راهپیمایان حمایت خود را از فلسطین اعلام کرده و تاکید داشتند که با گذشت هر روز وحدت اسلامی برای حمایت از فلسطینی‌های افزایش می‌یابد. مظاهره کنندگان گروه داعش را زاده و پرورده غرب عنوان کرده و تصریح کردند که طالبان و داعش هیچگاه موفق نخواهند شد و این تیر غربی‌ها نیز به سنگ خواهد خورد.

 

راهپیمایان در این تظاهرات، مردم را به حفظ وحدت دعوت کرده و از دولت وحدت ملی به ریاست داکتر اشرف غنی و داکتر عبدالله خواستند در راستای بهبود وضع امنیتی، نابودی گروه‌های تروریستی، بهبود وضع اقتصادی اقدامات جدی انجام دهد و دولت افغانستان مجدانه موضعش را بعنوان یک کشور اسلامی در برابر کشتار سیستماتیک مسلمانان از سوی رژیم های غیر انسانی اعلام دارند.

 

شرکت کنندگان در این مراسم، یکبار دیگر آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را واجب دینی و انسانی خویش دانسته و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین بعنوان جهاد مقدس اعلام کردند.

 

قطعا نسل کشی، محاصره غیر انسانی، تخریب بناها، یهودی سازی سرزمین اشغال شده و به اسارت گرفتن زنان و کودکان فلسطینی توسط آدمکشان صهیونیزم، از دید همه ی مردم مسلمان افغانستان محکوم است و اینکه هیچگاه ملت های آزاده رژیم نامشروع صهیونیستی را تحت هیچ شرایطی به رسمیت نشناسد.

 

حقیقت این است که در بیش از 65 سال از اشغال فلسطین این سرزمین مسلمین، نشست‌ها و مذاکرات مختلفی برگزار شده است؛ اما هیچ خیری برای مردم فلسطین به دنبال نداشته است ولی همین تظاهرات مردم مسلمان روزه دار، مایه دلگرمی برای مردم مظلوم فلسطین است که هنوز فراموش نشده اند.

 

بیش از 65 سال از اشغال فلسطین می‌گذرد، اشغالگران و صهیونیست‌ها در این مدت یک پرونده سیاه و قطوری از جنایات را برای خودشان ترسیم کردند، از جنایات صبرا و شتیلا گرفته تا حمله به غزه و کودک‌کشی و منهدم کردن بیمارستان‌ها و مساجد که همه این موارد، تنها بخشی از پرونده سیاه صهیونیست‌ها است.

 

به امید روزی که همه مسلمانان از دست متجاوزان شرق و غرب رهایی پیدا کنند.