اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

داد پارلمان هم از دست زدن ها و تقدیرهای فرمایشی ارگ نشینان برای مدیران بی کفایت امنیتی و بی توجهی به سربازان اردوی ملی درآمد و نادر شاه بحر وکیل مردم در مجلس در جلسه علنی از تقدیر مدیران بی کفایت امنیتی و بی توجهی به سربازان اردوی ملی بشدت انتقاد کرد.

 

برزخ این روزهای افغانستان میان صلح و جنگ هر روز مُهر تاییدی بر بی کفایتی رهبران حکومت وحدت ملی می زند و آتش های زبانه کشیده از خانه مردم و فیرهای متوالی در شمال افغانستان برگی زرین دیگر از کتاب «من یک رییس جمهور بی لیاقتم» را ورق می زند.

 

تا امروز که رهبران حکومت دل به برادری پاکستان در مذاکرات چهارجانبه برای برقراری صلح بسته بودند و پس از آنکه ارگ نشینان هم فهمیدند سگ زرد برادر شغال است، حتی به خود زحمت نمی دهند چاره ای برای پایان دهی به این جنگ افروزی ها در افغانستان بیندیشند.

 

البته از خاطرم رفت که بگویم ارگ نشینان تبحر خاصی در تقدیر و تجلیل های فرمایشی برای بسته شدن دهان دیگران دارند، خنده دار است که مردم در شمال افغانستان کشته می شوند، آواره می شوند و بیچاره می شوند و هیچ کس نیست که فریاد تظلم خواهی از آنان را سر دهد.

 

تا این لحظه هم آنچه باعث سقوط ولایات شمالی افغانستان نشده غیرت سربازان این وطن است که زخمی می شوند، کشته می شوند و حاضرند طالب از روی جنازه آنها رد شود اما دشمن را عقب می زنند، حالا فکرش را بکنید که به مدیران کلان امنیتی گفته شود که در جنگ تن به تن با طالبان و مخالفان مسلح حاضر شوند و از تمامیت ارضی کشور دفاع کنند…. حتما تصور مضحکی خواهد بود در مورد مدیران و فرماندهان کلانی که اول نفع جیب را می سنجند بعد سنگر می فروشند.

 

مگر همین ها قندوز را سقوط ندادند؟ بر همگان آشکار بود که قندوز سقوط نکرد بلکه سقوطش دادند.

حالا هم آنچه دیده می شود بیچارگی و آوارگی مردم در ولایات شمالی است، قندوز، بدخشان، کنر و….داغ روی داغ برای این مردم اضافه می شود و از سویی دیگر سربازان اردوی ملی که جان خود را مخلصانه فدای کشور می کنند و هیچ خبری از آنان نمی شنویم، هیچ کس از زحمات و غیرت آنان تقدیر نمی کند و حتی خبر شهادت آنها هم به گوش نمی رسد.

 

اما در مقابل کاخ نشینان و ارگ نشینان که به بی لیاقتی مدیران درجه یک امنیت کشور به شکل نمایشی نمره 20 می دهند و بخاطر وضعیت اسفبار امنیت افغانستان برایشان دست می زنند و فقط می خندند به آمار کشته شدگان و تلفات غیرنظامیان، به بیش از دو هزار غیر نظامی که در سه ماهه نخست سال میلادی کشته و زخمی شدند و به افزایش 11 درصدی این جنایات….

 

اینها را من نگفته ام…پارلمان هم تایید می کند و نادر شاه بحر وکیل مردم در پارلمان که روز گذشته در جلسه علنی از تقدیر مدیران بی کفایت امنیتی و بی توجهی به سربازان اردوی ملی بشدت انتقاد کرد.

موضوع : اخبار