اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مدت هاست که امریکایی‌ها با ورود به جنگ افغانستان، کشور را به آزمایشگاهی برای سلاح‌های پیشرفته و کشتار جمعی خود تبدیل کرده‌اند.

استفاده از این سلاح‌ها، گهگاهی شبه نظامیان را هدف می‌گیرد و گاهی نیز افراد ملکی را.

قربانی کردن مردم بیگناه افغانستان در عملیات‌های هوایی نیروهای امریکا امری معمول است، به گونه‌ای که امروزه آمار بسیار زیادی از زخمی‌ها، جانبازان، شهدا، زنان بی سرپرست و … از این حادثه بجا مانده است.

در آخرین مورد نیز استفاده از مادر بم ها در ولایت ننگرهار چنان سر و صدایی در جهان بپا کرد که مقامات افغان نیز نگران شدند و علیه این اقدام امریکا موضع گرفتند. چرا که هیچ داعشی و یا هیچ تلفاتی بر نیروهای آنان وارد نکرد و آنها اعلام کردند هیچ آسیبی ندیده‌اند.

دو روز قبل نیز برخی منابع خبری با نشر تصاویری از استفاده امریکا از بم های حاوی مواد کیمیایی در وُلسوالی اشکاشم در ولایت بدخشان، اعلام کردند که طیارات امریکایی با استفاده از این بم ها مردم را هدف می‌گیرند.

این منابع همچنین تأکید کردند که باشنده گان در اشکاشکم بر اثر این بم های حاوی مواد کیمیایی، مسموم و بیهوش می‌شوند که نگران کننده است.

چندی پیش نیز محکمه ای در لاهه با بررسی دوسیه‌های عملیات‌های نظامی امریکا در افغانستان، این کشور را جنایتکار جنگی معرفی کرد.