اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اخیرا جزئیات تازه ای‌ از سفر وزیر خارجه امریکا و دیدار مستقیمش با لوی درستیز اردوی پاکستان فاش شده است.

به نقل از جیو تی وی با گذشت 7 روز از سفر ریکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا به پاکستان و دیدار او با نخست‌وزیر این کشور، امروز فاش شد که وی دیداری مهم و خصوصی با لوی درستیز اردوی پاکستان نیز داشته است.

صدای امریکا مدعی شد: تیلرسون در فضایی کاملا جدی و به دور از تعارفات دپلوماتیک با لوی درستیز اردوی پاکستان دیدار کرده و در رابطه با سیاست‌های جدید امریکا در منطقه سخن گفته است.

در این راپور آمده تیلرسون تاکید کرد: پاکستان آنچنان که ما انتظار داشتیم نتوانست در مبارزه با تروریزم موفق باشد و اینک خودمان تصمیم می‌گیریم که چگونه برخورد کنیم.

جنرال قمر جاوید باجوه لوی درستیز اردوی نیز تصریح کرد: تمام دنیا شاهد جدیت پاکستان در مبارزه با تروریزم و موفقیت‌های این کشور بوده‌اند.

وی افزود: امریکا نمی‌تواند پاکستان را مجبور به کاری کند و اگر قرار است واقعا در افغانستان اتفاق خوبی رخ دهد آن اتفاق از طریق مذاکره انجام خواهد شد.

جنرال باجوه بیان کرد: ما خواهان پایان یافتن جنگ و خونریزی در افغانستان هستیم و در این را وظیفه خود را انجام داده‌ایم اینک نوبت بقیه مدعیان جهانی است که وظیفه خود را به انجام برسانند.

لوی درستیز اردوی تاکید کرد: ما دیگر چون گذشته تبدیل به قربانی نخواهیم شد واینک منافع کشورمان مهمترین عامل تصمیم‌گیری در خصوص جنگ افغانستان خواهد بود.

ریکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا سفری 4 ساعته به پاکستان داشته و با شاهد خاقان عباسی نخست‌وزیر پاکستان دیدار کرده بود.

از زمانی که ترمپ پاکستان را متهم به حمایت از تروریست‌های فعال در افغانستان کرد، اسلام آباد واکنش‌های تندی نسبت به امریکا نشان داد و اکنون باگذشت حدود دوماه از سخنان ترمپ، ظاهرا آتش تند ارگ سفید علیه پاکستان به سردی گراییده است.