اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

من دختری ٢٣ ساله با اصلیت افغانستانی و متولد کشور ایران هستم، سال گذشته جهت گرفتن کمک جهت مشکل تحصیلی دانشگاه آزاد به سفارت افغانستان در تهران مراجعه کردم در کشور غریب ایران تمام امیدم به کمک سفارت بود که در دام فردی بنام عبدالهادی فرهنگ بعنوان معاون تجاری سفیر افتادم، من همه چیزم، شرفم، عفتم، خانواده ام و تحصیلم را توسط این فرد حیله گر از دست دادم با موتر پلاک سیاسی سفارت مرا در خانه ای در برج تهران طبقه ١٧ به بهانه دفتر دانشگاه آزاد بردند و ….

 

به هر کجا شکایت کردم و تلاش کردم که این فرد را رسوا کنم ولی تهدید به مرگ شدم. خانواده ام از تهدید این فرد و عوامل مافیایی آش مجبور به مهاجرت به شهر دیگری شدند، ولی من که زندگی برایم نمانده است متعجب از اینهمه بیداد و بی عدالتی یکسال است که تمام تلاش خود را در جمع آوری معلومات از این انسان نما که مافیایی بسیار بزرگ دارد نمودم و حالا این اخبار را در اختیار این رسانه می گذارم تا شاید به گوش جناب محترم رییس جمهور برسد و بالاخره مرجعی به این ظلم و مافیای بزرگ مادام العمر! سفارت رسیدگی کند.

 

عبدالهادی خوست و فرنگی که با تغییر نام به عبدالهادی فرهنگ مشهور شده است، متولد ١٣۵٠ولسوالی خوست و فرنگ است، پدرش بعنوان جاسوس توسط مجاهدین اعدام شد و او که کودک بود در خانه های مردم بزرگ شد، مدتی در کابل مشغول تحصیل شد سپس درس را نیمه کاره رها کرد و به شغل آزاد و واسطه گری پروژه های برق در زمان وزارت اسماعیل خان مشغول شد و از پیمانکاران که کارهای آنها را در وزارت خانه تسهیل می کرد رشوه خواری می کرد، در همان سال با همکاری دو فرد إیرانی به نامهای عباسی و امامی و استفاده از ارتباطات در وزارت تجارت به برگزاری نمایشگاه در کابل مشغول شد و در این مسیر هم از پرداخت رشوه و مافیایی کردن برگزاری نمایشگاه تجاری در خیمه لوی جرگه دریغ نداشت. بطوری که هر کسی می خواست در این کار فعالیت کند باید به وی حق حساب می پرداخت البته پس از مدتی با دریافت یکد دستگاه خودرو پژو ٢٠۶ نقره ای و دزدی کلیه أموال و پارتیشن های نمایشگاهی از آن دو فرد ایرانی همه کارها را بدون شریک انجام می داد و به کارهای غیر قانونی خود ادامه داد.

 

در همین حال با راه اندازی اتحادیه تجار افغانی مقیم ایران و گرفتن تاییدیه از دوستان رشوه گیر خود در وزارت تجارت خود را رییس این اتحادیه نامید و شروع به خودنمایی و مصاحبه کرد البته بعد ها برد متشبثین تجار افغانی را هم راه اندازی کرد و خود را رییس آنجا هم نمود و دفتری هم در وزارت تجارت جهت فعالیت های خود گرفت، در همان سال ها برای شرکت های إیرانی نیز در کابل انواع کارهای غیر قانونی انجام می داد. از ثبت شرکت بدون مدارک گرفته تا گرفتن پروژه، گرفتن وقت ملاقات از وزرا و معین های وزارت و نمایندگان مجلس و دریافت و پرداخت رشوه در این رابطه بطوری که هم اکنون او را مافیای ارتباطات در افغانستان می نامند.

 

سپس از برد متشبثین سوء استفاده کرد و با همکاری وزیر وقت تجارت که دوست صمیمی وی شده بود رییس آتشه تجاری افغانستان در سفارت ایران شد که علی رغم پایان مأموریت وی سالیان زیادی است که با پرداخت رشوه حتی در دولت جدید افغانستان همچنان در همین سمت پر رانت و مهم می باشد. فعالیت وی در این سال ها با سوء استفاده از نام دیپلمات و استفاده از پلاک سیاسی سفارت أوج گرفت به طوری که در تمامی محافل دولتی ایران و سایر سفارت های مقیم ایران بجای سفیر حضور می یابد، خود را نماینده رییس جمهور معرفی می کند و کارت پلیس اینترپل افغان را دارد! و با شرکت های نفتی دولتی و خصوصی ایرانی ارتباطات کاری و تجاری دارد.

 

در سفرهای نمایندگان مجلس و مقام های دولتی انها را دعوت می کند و حتی به مسافرت های داخلی و خصوصی می برد و از این راه علاوه بر دلالی دولتی با دریافت رشوه های کلان از شرکت های دولتی وً خصوصی إیرانی زمینه آشنایی انان را با مقام های افغان فراهم می کند، در همین حال با تهیه مدرک جعلی با همکاری فردی بنام اقبالی که معاون دانشگاه ازاد ایران بود به تحصیل در رشته فوق لیسانس مدیریت بین الملل مشغول است.

 

جالب اینکه این فرد دولتی از منصب خود بسیار سوء استفاده کرده و با بسیاری از شرکت های خصوصی و دولتی شریک وً مشاور شده است، جالب اینکه در سفر محترم محمد حنیف أتمر به ایران خود را به همه نهادهای امنیتی ایران نماینده جناب أتمر معرفی نموده و سطح نفوذ خود را به حداکثر رسانید، در حال حاضر تلاش های بسیاری در وزارت خارجه و دولت افغانستان جهت عزل وی نتیجه نداد و وی به کمک مافیای خود از جمله جناب کرزی رییس جمهور قبلی، سفیر قبلی ایران که سفیر فعلی کشور هالند است، جناب کرزی معاون وزیر خارجه افغانستان، وزیر قبلی تجارت و بسیاری نمایندگان مجلس و مقام های دولتی در پست خود مانده و تمام کنترل سفیر و سفارت افغانستان در ایران به باور همه بلاشرط در دست أوست.

این در حالی است که سفرهای شخصی وی و غیبت در سفارت تقریبا به امری عادی بدل شده ولی کسی جرأت اعتراض به وی را ندارد. (سفرهای وی را از شرکت ماهان ایران استعلام کنید که همه را دارد.)

 

از فسادهای خانه مجردی و بی حیثیت کردن دختران در برج تهران خیابان کردستان طبقه ١٧ گرفته تا خانه ولنجک تا شراکت در شرکت های نفتی و ده ها آپارتمان در کابل، دبی، ترکیه، جرمنی که بگذریم، پناهندگی خانواده اش به کشور جرمنی در شهر Rees و داشتن تابعیت ترکیه از شهر آلانیا از نکات مهم است.

 

داراییها ، شرکتها و سایر اطلاعات :

یکدستگاه لکسوس۵٧٠ به قیمت٣٠٠ هزار دالر شخصی پلاک سفارت بنام خانم وی که چند سال در اختیار حبیب صافی با پلاک سیاسی سفارت بود و در نهایت از وی نیز دزدی کرد.

یکدستگاه لندکروزر به قیمت ١۵٠ هزار دالر پلاک شخصی سفارت

یک دستگاه آپارتمان در برج تهران طبقه ١٧ خ کردستان تهران

یک دستگاه آپارتمان در خ ٢٣ ولنجک تهران

یک دستگاه آپارتمان در ترکیه شهر آلانیا واقع در مجموعه هتل گلد سیتی بنام خودش و أقامت ترکیه

یکدستگاه آپارتمان در شهرک دانشگاهی واقع در دبی

یکدستگاه آپارتمان در شارجه إمارات

دارای شرکت و أقامت در شهر شارجه بنام خود

٣ دستگاه آپارتمان در شهرک آریا کابل

٣ خانه ویلایی در کابل که أجاره داده است

یک دستگاه آپارتمان در شهر Rees جرمنی

أقامت خانواده خود بعنوان آواره از جرمنی

 

قرارداد مشاوره با پتروشیمی اراک، البته با شرکت اماراتی پتروشیمی قرارداد کرده که رسوا نگردد با حقوق ماهیانه ١٠ هزار دلار

شریک شرکت نفتی ستاره آسیایی مربوط به حبیب صافی

مالک شرکت نفتی پخش نفت افغانستان که خود در کابل به ثبت رسانده است، با حامد صافی و شخصی بنام طالبانی

مالک شرکت نفتی در شارجه امارات بنام خودش

شریک شرکت نفتی تیموری ثبت کابل

شریک شرکت نفتی سابکول با فردی بنام علی صدر و غدیر

شریک شرکت حمل و نقل ٣ زاد با شخصی بنام علی شریفی

شریک شرکت نفتی برادران خافی و سرمایه گذار بهمراه رییس مجلس افغانستان

شریک ابراهیم قانونی برادر محترم یونس قانونی

و صدها تخلف دیگر …

 

آقایان مقامات محترم:

آیا فریاد رسی هست؟ این شخص ٢ پاسپورت دارد و بنام خودش است، تمامی این معلومات قابل پیگیری و قابل استعلام است، بخدا تقاص این بی توجهی را در قیامت خواهید داد.

موضوع : اخبار