اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

من دختري ٢٣ ساله با اصليت افغانستانی و متولد كشور ايران هستم، سال گذشته جهت گرفتن كمك جهت مشكل تحصيلي دانشگاه آزاد به سفارت افغانستان در تهران مراجعه كردم در كشور غريب ايران تمام اميدم به كمك سفارت بود كه در دام فردي بنام عبدالهادي فرهنگ بعنوان معاون تجاري سفير افتادم، من همه چيزم، شرفم، عفتم، خانواده ام و تحصيلم را توسط اين فرد حيله گر از دست دادم با موتر پلاك سياسي سفارت مرا در خانه اي در برج تهران طبقه ١٧ به بهانه دفتر دانشگاه آزاد بردند و ….

 

به هر كجا شكايت كردم و تلاش كردم كه اين فرد را رسوا كنم ولي تهديد به مرگ شدم. خانواده ام از تهديد اين فرد و عوامل مافيايي آش مجبور به مهاجرت به شهر ديگري شدند، ولي من كه زندگي برايم نمانده است متعجب از اينهمه بيداد و بي عدالتي يكسال است كه تمام تلاش خود را در جمع آوري معلومات از اين انسان نما كه مافيايي بسيار بزرگ دارد نمودم و حالا اين اخبار را در اختيار این رسانه مي گذارم تا شايد به گوش جناب محترم ریيس جمهور برسد و بالاخره مرجعي به اين ظلم و مافياي بزرگ مادام العمر! سفارت رسيدگي كند.

 

عبدالهادي خوست و فرنگي كه با تغيير نام به عبدالهادي فرهنگ مشهور شده است، متولد ١٣٥٠ولسوالي خوست و فرنگ است، پدرش بعنوان جاسوس توسط مجاهدين اعدام شد و او كه كودك بود در خانه هاي مردم بزرگ شد، مدتي در كابل مشغول تحصيل شد سپس درس را نيمه كاره رها كرد و به شغل آزاد و واسطه گري پروژه هاي برق در زمان وزارت اسماعيل خان مشغول شد و از پيمانكاران كه كارهاي آنها را در وزارت خانه تسهيل مي كرد رشوه خواري مي كرد، در همان سال با همكاري دو فرد إيراني به نامهاي عباسي و امامي و استفاده از ارتباطات در وزارت تجارت به برگزاري نمايشگاه در كابل مشغول شد و در اين مسير هم از پرداخت رشوه و مافيايي كردن برگزاري نمايشگاه تجاري در خيمه لوي جرگه دريغ نداشت. بطوري كه هر كسي مي خواست در اين كار فعاليت كند بايد به وي حق حساب مي پرداخت البته پس از مدتي با دريافت يكد دستگاه خودرو پژو ٢٠٦ نقره اي و دزدي كليه أموال و پارتيشن هاي نمايشگاهي از آن دو فرد ايراني همه كارها را بدون شريك انجام مي داد و به كارهاي غير قانوني خود ادامه داد.

 

در همين حال با راه اندازي اتحاديه تجار افغاني مقيم ايران و گرفتن تاييديه از دوستان رشوه گير خود در وزارت تجارت خود را ریيس اين اتحاديه ناميد و شروع به خودنمايي و مصاحبه كرد البته بعد ها برد متشبثين تجار افغاني را هم راه اندازي كرد و خود را ریيس آنجا هم نمود و دفتري هم در وزارت تجارت جهت فعاليت هاي خود گرفت، در همان سال ها براي شركت هاي إيراني نيز در كابل انواع كارهاي غير قانوني انجام مي داد. از ثبت شركت بدون مدارك گرفته تا گرفتن پروژه، گرفتن وقت ملاقات از وزرا و معين هاي وزارت و نمايندگان مجلس و دريافت و پرداخت رشوه در اين رابطه بطوري كه هم اكنون او را مافياي ارتباطات در افغانستان مي نامند.

 

سپس از برد متشبثين سوء استفاده كرد و با همكاري وزير وقت تجارت كه دوست صميمي وي شده بود ریيس آتشه تجاري افغانستان در سفارت ايران شد كه علي رغم پايان مأموريت وي ساليان زيادي است كه با پرداخت رشوه حتي در دولت جديد افغانستان همچنان در همين سمت پر رانت و مهم مي باشد. فعاليت وي در اين سال ها با سوء استفاده از نام ديپلمات و استفاده از پلاك سياسي سفارت أوج گرفت به طوري كه در تمامي محافل دولتي ايران و ساير سفارت هاي مقيم ايران بجاي سفير حضور مي يابد، خود را نماينده رييس جمهور معرفي مي كند و كارت پليس اينترپل افغان را دارد! و با شركت هاي نفتي دولتي و خصوصي ايراني ارتباطات كاري و تجاري دارد.

 

در سفرهاي نمايندگان مجلس و مقام هاي دولتي انها را دعوت مي كند و حتي به مسافرت هاي داخلي و خصوصي مي برد و از اين راه علاوه بر دلالي دولتي با دريافت رشوه هاي كلان از شركت هاي دولتي وً خصوصي إيراني زمينه آشنايي انان را با مقام هاي افغان فراهم مي كند، در همين حال با تهيه مدرك جعلي با همكاري فردي بنام اقبالي كه معاون دانشگاه ازاد ايران بود به تحصيل در رشته فوق ليسانس مديريت بين الملل مشغول است.

 

جالب اينكه اين فرد دولتي از منصب خود بسيار سوء استفاده كرده و با بسياري از شركت هاي خصوصي و دولتي شريك وً مشاور شده است، جالب اينكه در سفر محترم محمد حنيف أتمر به ايران خود را به همه نهادهاي امنيتي ايران نماينده جناب أتمر معرفي نموده و سطح نفوذ خود را به حداكثر رسانيد، در حال حاضر تلاش هاي بسياري در وزارت خارجه و دولت افغانستان جهت عزل وي نتيجه نداد و وي به كمك مافياي خود از جمله جناب كرزي رييس جمهور قبلي، سفير قبلي ايران كه سفير فعلي كشور هالند است، جناب كرزي معاون وزير خارجه افغانستان، وزير قبلي تجارت و بسياري نمايندگان مجلس و مقام هاي دولتي در پست خود مانده و تمام كنترل سفير و سفارت افغانستان در ايران به باور همه بلاشرط در دست أوست.

اين در حالي است كه سفرهاي شخصي وي و غيبت در سفارت تقريبا به امري عادي بدل شده ولي كسي جرأت اعتراض به وي را ندارد. (سفرهاي وي را از شركت ماهان ايران استعلام كنيد كه همه را دارد.)

 

از فسادهاي خانه مجردي و بي حيثيت كردن دختران در برج تهران خيابان كردستان طبقه ١٧ گرفته تا خانه ولنجك تا شراكت در شركت هاي نفتي و ده ها آپارتمان در كابل، دبي، تركيه، جرمني كه بگذريم، پناهندگي خانواده اش به كشور جرمني در شهر Rees و داشتن تابعيت تركيه از شهر آلانيا از نكات مهم است.

 

داراييها ، شركتها و ساير اطلاعات :

يكدستگاه لكسوس٥٧٠ به قيمت٣٠٠ هزار دالر شخصي پلاك سفارت بنام خانم وي كه چند سال در اختيار حبيب صافي با پلاك سياسي سفارت بود و در نهايت از وي نيز دزدي كرد.

يكدستگاه لندكروزر به قيمت ١٥٠ هزار دالر پلاك شخصي سفارت

يك دستگاه آپارتمان در برج تهران طبقه ١٧ خ كردستان تهران

يك دستگاه آپارتمان در خ ٢٣ ولنجك تهران

يك دستگاه آپارتمان در تركيه شهر آلانيا واقع در مجموعه هتل گلد سيتي بنام خودش و أقامت تركيه

يكدستگاه آپارتمان در شهرك دانشگاهي واقع در دبي

يكدستگاه آپارتمان در شارجه إمارات

داراي شركت و أقامت در شهر شارجه بنام خود

٣ دستگاه آپارتمان در شهرك آريا كابل

٣ خانه ويلايي در كابل كه أجاره داده است

يك دستگاه آپارتمان در شهر Rees جرمني

أقامت خانواده خود بعنوان آواره از جرمني

 

قرارداد مشاوره با پتروشيمي اراك، البته با شركت اماراتي پتروشيمي قرارداد كرده كه رسوا نگردد با حقوق ماهيانه ١٠ هزار دلار

شريك شركت نفتي ستاره آسيايي مربوط به حبيب صافي

مالك شركت نفتي پخش نفت افغانستان كه خود در كابل به ثبت رسانده است، با حامد صافي و شخصي بنام طالباني

مالك شركت نفتي در شارجه امارات بنام خودش

شريك شركت نفتي تيموري ثبت كابل

شريك شركت نفتي سابكول با فردي بنام علي صدر و غدير

شريك شركت حمل و نقل ٣ زاد با شخصي بنام علي شريفي

شريك شركت نفتي برادران خافي و سرمايه گذار بهمراه رييس مجلس افغانستان

شريك ابراهيم قانوني برادر محترم یونس قانوني

و صدها تخلف ديگر …

 

آقايان مقامات محترم:

آيا فرياد رسي هست؟ اين شخص ٢ پاسپورت دارد و بنام خودش است، تمامي اين معلومات قابل پيگيري و قابل استعلام است، بخدا تقاص اين بي توجهي را در قيامت خواهيد داد.

موضوع : اخبار