اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک روزنامه آلمانی با استناد به آمارهایی که دولت به پارلمان آلمان ارائه داده است، از افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی و حملات علیه پناهندگان در سال ۲۰۱۵ خبر داد.

 

به گزارش روزنامه “تاگس اشپیگل”، شمار جرایم راست افراطی از جمله حملات به محل اقامت پناهندگان در آلمان به‌شدت افزایش یافته است. یک دلیل مهم این گونه اقدامات بیگانه ستیزی است.

 

بر اساس اطلاعات روزنامه “تاگس اشپیگل”، در آلمان افزایش شدید جرایم با انگیزه‌های راست افراطی دیده می‌شود. پولیس آلمان از ژانویه تا پایان اکتبر سال جاری بر اساس آمارهای اولیه تا کنون ۱۱٫۳۱۲ جرایم انجام شده از طرف نیونازی‌ها و دیگر گروه‌های راست افراطی را ثبت کرده است که بین آنها ۷۵۹ مورد اقدام به خشونت دیده شده است. در این حملات حدود ۵۸۲ نفر مجروح شدند.

 

بین حدود ۵۹۷۰ مظنون شناسایی شده ۱۵۱ نفر موقتاً دستگیر شدند و حکم بازداشت تنها برای ۹ نفر از آنها صادر شده است.

 

روزنامه “تاگس اشپیگل” این گزارش را بر اساس پاسخ دولت آلمان به درخواست ماهانه معاون رئیس پارلمان آلمان و حزب چپ ارائه داده است.

 

بر اساس اطلاعات ارایه شده، آمار جرایم راست افراطی در ده‌ماهه ابتدایی سال جاری همچنان افزایش داشته است. آمار ارایه شده در این باره توسط دولت بسیار بالاتر از سال ۲۰۱۴ بوده است. در آن زمان گزارش‌های ارائه شده از حدود ۱۰۵۴۱ مورد جرایم راست افراطی با ۴۹۶ اقدام به خشونت و ۴۳۱ مجروح خبر دارد.

 

یک دلیل افزایش چشمگیر آمار جرایم راست افراطی در آلمان افزایش جرایم بیگانه ستیزانه که در مجموع شامل جرایم راست افراطی می‌شود، است.

 

تا اکتبر سال جاری پولیس از حدود ۳۱۵۵ مورد جرایم که علیه پناهندگان و مهاجران شکل گرفته است خبر داده است که یک افزایش بیش از چهل‌درصدی نسبت به تمام سال ۲۰۱۴ را نشان می‌دهد.

 

افزایش جرایم راست افراطی مدتها است که در آلمان مشخص شده است اما در سال جاری ماه اکتبر بدترین ماه از این نظر را نشان داده است. پولیس در این ماه حدود ۱۷۱۷ مورد از جرایم راست افراطی را که بین آنها ۷۵۹ اقدام به خشونت با ۵۸۲ مجروح وجود داشته است اعلام کرده است.

موضوع : اخبار