اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در تازه ترین گزارشی که خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر کرده بر اثر حمله و ادامه حضور آمریکا در خاک کشور ما از سال ۲۰۰۱ تاکنون، ۱۰۰ هزار نفر کشته و همین تعداد نیز هموطن زخمی شده‌اند.

 

این گزارش که با عنوان “هزینه‌های جنگ توسط موسسه مطالعات بین‌المللی واتسون دانشگاه بروان صورت گرفته، نرخ مرگ، مجروحیت و آوارگی شهروندان افغانستانی از سال ۲۰۰۱ تا سال گذشته ( ۲۰۱۴ ) مورد تحقیق قرار داده است که نشان می دهد نرخ مرگ در افغانستان ۱۴۹ هزار نفر بوده و مجموعا ۱۶۲ هزار تن نیز دچار مجروحیت‌های جدی شده‌اند.

 

آمار و ارقام نشان می‌دهد که جنگ در افغانستان تمامی ندارد و اوضاع کشور روز به روز بدتر می‌شود. در آخرین گزارش سازمان ملل آمده است که میزان مرگ و میر غیرنظامیان در کشور ما در ۴ ماه اول سال ۲۰۱۵ با ۹۷۶ کشته و ۱۹۶۳ زخمی، رشد ۱۶ درصدی داشته است.

 

در این میان یک چیز روشن است که علت افزایش حملات طالبان، انتقال مسوولیت امنیتی در افغانستان از نیروهای خارجی به نیروهای داخلی است. یعنی تا دو سال پیش که تامین امنیت با خارجی ها بود این برادران ناراضی مشکل جدی نداشتند و هر از گاهی دمی تکان می دادند، اما امروز که بنا به شرط طالبان برای مصالحه مبنی بر خروج نظامیان خارجی از کشور، فرزندان همین وطن عهده دار تامین امنیت شده اند، طالبان به عنوان مهره های افراط گرای غربی حملات خود را گسترش داده اند.

 

واقعیت همین است و جز این نیست که رهبری شبه نظامیان در افغانستان و پاکستان در دستان آمریکا می باشد و کاخ سفید تصمیم می گیرد که آنها چه موقع و در کجا چه میزان عملیات انتحاری انجام دهند و الا چرا اکنون که نیروهای داخلی تلاش می کنند تا جایگزین خوبی برای نیروهای خارجی باشند، طالبان دست به حملات گسترده زده اند؟ آب و نان شان هم که در قطر مرتب به راه افتاده است، پس دیگر چه از جان این مردم بیگناه می خواهند؟

پیشنهاد بعدی:  سوء تغذیه یک ملیون طفل در افغانستان

 

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم: این کینه طالبان افراطی و تکفیری ها بر علیه مردم مسلمان جهان به ویژه ملت رنج دیده افغانستان، به شکل سیاسی و با مزدوری آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

 

آمریکایی ها گمان نمی کردند که مردم افغانستان، پایبندی عمیقی به دین اسلام داشته باشند و در مقابل نقشه های شوم آنها با هدف اسلام ستیزی، مقابله نمایند. به همین دلیل بعد از آگاهی کامل از اعتقادات اسلامی ملت ما، تلاش دارند تا هرگونه که شده از گسترش احساس تنفر نسبت آمریکا جلوگیری نمایند.

 

در این میان باید طالبان به عنوان یک گروه افراطی، عده ای را کافر بخوانند و علیه مردم بیگناه دست به عملیاتهای انتحاری بزنند تا اذهان عمومی از اقدامات ناجوانمردانه آمریکا منحرف شود به حدی که مردم خارجی ها را عاملی برای رهایی از دست این طالبان افراط گرا بدانند.

 

در حالی که عربستان سعودی و قطر و برخی کشورهای منطقه به نیابت از رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه امت اسلامی توطئه و کارشکنی می‌کنند. طالبان یکی از شاخه‌های سلفی‌ها است. در واقع طالبان، تکفیری‌ها و سلفی‌ها (داعش در عراق و شام) همه به نوعی یک تفکر را دارند و آن هم خدمت به اهداف آمریکا در جهان می باشد.

 

بنا به گفته بسیاری از علمای بزرگ، امروز در جهان اسلامی تفکرات تکفیری که ریشه در اعتقادات طالبان دارد، همچون غده سرطانی می باشد به حدی که می توان گفت بزرگ‌ترین فتنه‌ای که در جهان اسلام سربرآورده، فتنه سلفی‌گری و تکفیری است.

پیشنهاد بعدی:  پیمان استراتژیک، ابزاری برای حفظ قدرت و گریز از قانون

 

این گروه های تکفیری و سلفی، امروز در افغانستان مردم بیگناه را هر روز به بهانه های مختلف می کشند تا کاخ سفید در سایه این پوشش به اقدامات خود ادامه دهد. در مصر مسلمانان را سر می برند و از این جنایت فیلم می گیرند، در سوریه جگر یک مسلمان را در می آورند به رسم هندجگرخوار در جنگ بدر می خورند و تصویرش را منتشر می کنند. در عراق باعث جنگ های مذهبی می شوند، در پاکستان مسلمانان را گروه گروه در آتش کینه خود می سوزاند.

 

نگاه دقیقی به افراد پشت پرده این جنایات نشان می دهد که همه این گروه های افراطی از جمله طالبان، مهره های آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که فراموش شدن نام اسراییل در اخبار رسانه ها دلیلی بر این مدعا است. به جای اینکه سلاح‌های گروه هایی که خود را مجاهد اسلام می دانند، علیه رژیمی ضد اسلام باشد که بیش از ۶ دهه فلسطین را اشغال و فتنه‌های مختلف در جهان اسلامی ایجاد کرده، این سلاح‌ها متوجه انسان‌های بی‌گناهی است که پایبند به اسلام هستند.

 

به هر حال توقعی که از علمای جهان اسلام در آستانه نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان المعظم می رود این است که هرچه بیشتر در این رابطه روشنگری نمایند تا هرچه زودتر پرده از این حرکت امپریالیستی- صهیونیستی برداشته شود و برخی کشورهای عربی به ظاهر اسلامی از این تروریست ها دفاع نکنند.