اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

 

براساس گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر تعداد زنان و دخترانی که به علت « جرایم اخلاقی » زندانی می شوند طی دو سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است.

متاسفانه براساس آمارهای ارایه شده تعداد زنانی که به علت فرار از خانه یا زنای محصنه زندانی می شوند طی دو سال گذشته 50 درصد افزایش یافته و به حدود هزار نفر رسیده است و این تعداد جدای از زنانی است که با اتهام قتل روانه زندان می شوند.

يكي از مقامات ارشد امور زندان‌هاي کشور با تایید این مطلب که آمار زنان زنداني متهم به قتل در حال افزايش است، اظهار داشته: در حدود يك چهارم زندانیان زن كشور به اتهام قتل به حبس در زندان محكوم شده‌اند و بعضا مجبور هستند کودکان خود را نیز در محیط زندان نگه دارند. وی با اشاره به اينكه سرقت و قاچاق مواد مخدر نيز در ميان زنان افغانستان شايع شده است، افزود: ازدواج اجباري و اختلاف ميان زنان و همسرانشان علت رواج قتل و ديگر جرايم ميان آنان است.

اما دلیل اصلی این افزایش ارتکاب جرم زنان کشور چیست؟ چرا که قبلا نیز این مسایل مطرح بوده اما خبری از قتل و افزایش خشونت نبوده است.

نکته قابل توجهی که در این میان وجود دارد، دلسوزی های توطئه گرانه غربیها در مورد زنان می باشد. بارها مشاهده شده است که غربیها برای رسیدن به اهداف شوم خود، نقشه تساوی حقوق زن و مرد در افغانستان را مطرح نموده اند و سعی در اجرای آن در کشور ما را دارند در حالی که خود پس از گذشت چند قرن هنوز به دموکراسی واقعی نرسیده، هنوز در غرب به زنان تجاوز می شود، هر روز خشونت و حمله به زنان افزایش می یابد.

سوال این است که چرا غربیها می خواهند تجربه ای که خود به آن نرسیده اند را به ما تحمیل نمایند؟ آنان آزادی زنان را به چه منظور می خواهند؟ آیا واقعا به فکر حقوق زنان هستند یا به دنبال منافع بیشتر؟!

امروزه در جهان غرب با اينكه حدود یک قرن است كه نداي حقوق و تساوي زن و مرد را سر داده‌اند در عين حال جنايت و ظلمشان به زن از زمان‌هاي جاهليت كمتر نيست. بنام تساوي زنان را با حقوق ناچيز به كارخانه ها مي‌كشانند. زنان را به كارهاي سخت واداشته كه اين خود باعث پر كردن جيب سرمايه داران غربي و فرسوده كردن جسم و روح زنان گرديده، بنام آزادي او را از منزل كه محل تربيت كودك بود به مراكز فساد كشاندند تا با جذب مشتري منبع درآمد هنگفتي براي صاحبان اين مراكز شوند.

بنام آزادي و تساوي از وجود زن براي فروش لوازم آرايش و لباس‌هاي كارخانه‌هايشان و نيز ساختن فيلم‌ها و جذب كردن مردم مخصوصا جوانان به سينما استفاده كردند تا با اين روش‌ها در كسب و تجارت خود موفق‌تر باشند و سود كلاني به جيب بزنند و به نام ازادي و به نام انتخاب، كه دختر شايسته و نمونه سال انتخاب مي‌كنند، با چاپ عكس‌هاي عريان در ابعاد مختلف در مجله‌ها و روزنامه‌ها از وجود آنها استفاده مي‌كنند تا به اين طريق مشتري بيشتري براي خود جذب كنند.

آیا غربیها از مطرح کردن این تساوی در جامعه افغانستان ، باز به فکر منافع خود می باشند؟! بر همگان معلوم است که شیوه زندگی غربیها و مردم افغانستان بسیار متفاوت است. در غرب زن عین یک مرد کار می کند و در حالیکه با یک مرد ازدواج می کند که از هم جدا زندگی می نمایند. یعنی نظام خانواده در غرب معنا ندارد. اکنون هم که به فکر شوم ترویج همجنسگرایی و ثبت رسمی این عمل قبیح و شنیع افتاده اند.

در حالیکه مقدس ترین بنیاد در اسلام نظام خانواده است. لذا غربیها قصد دارند تا با این شعارهای دلسوزانه نظام خانواده را در افغانستان مثل غرب از بین ببرند تا در آینده به منافع شخصی خود برسند.

همین توطئه غرب و نشر این افکار فاسد و غیر انسانی توسط برخی رسانه های صوتی و تصویری وابسته به غرب، سبب شده تا برخی زنان جامعه سنتی کشور ما فکر کنند که افغانستان اروپا و آمریکا است و باید برای رسیدن به تساوی حقوق بین زن و مرد تلاش کنند، قربانی دهند و به قتل برسانند تا به آنچه که شایسته یک زن آزاد است، برسند. غافل از اینکه اهدافی پشت پرده در جریان است که در فوق به برخی از آنها اشاره کردیم.

به هر حال این موضوعی است که در پیچ و خم انتخابات ریاست جمهوری گم شده است و بر دولت آینده و وزارتخانه های مربوطه و علمای عظام واجب است تا هرچه سریعتر قبل از شیوع این معضل به دیگر ولایات غیر از پایتخت، از گسترش آن جلوگیری شود.

موضوع : اخبار