اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تنش ها میان امریکا و عربستان مخصوصا با توجه به نزدیک شدن زمان آغاز دورۀ جدید ریاست جمهوری دونالد ترمپ افزایش یافته است.

ترمپ معتقد است امریکا خیلی از اوقات به عربستان کمک کرده و اینک نوبت عربستان است که بدهی های امریکا را پرداخت نماید.

وی قبلا دشمنی شدید خود با عرب ها و مسلمانان را اعلام و تأکید کرده است که از ورود آنها به خاک امریکا جلوگیری و آنان را اخراج خواهد کرد.

نخستین ضربۀ ترمپ حدود یک هفته پیش به عربستان وارد شد؛ زمانی که امریکا به دلیل عصبانیت از تعداد کشته های حملۀ نظامی سعودی ها به یمن، تحویل برخی مهمات به این متحد خود را لغو کرد.

یک مسئول بلندپایه در دولت باراک اوباما، رییس جمهور فعلی امریکا گفت: ما قبلا توضیح دادیم که همکاری امنیتی امریکا، چک سفید امضا نیست. از این رو تصمیم گرفتیم فروش برخی تسلیحات را به خارج لغو کنیم که این نشانگر نگرانی شدید و دایمی ما در سایۀ پیگیری حملات هوایی به یمن است.

مؤسسۀ ترمپ هم به تصفیۀ شرکت هایی که از نظر سرمایه گذاری با عربستان سعودی در ارتباط اند اقدام کرده است و اینک نوبت سعودی های دارای تابعیت امریکاست که تعدادشان بیش از 200 هزار نفر تخمین زده می شود و بسیاری از آنها بعد از پیروزی ترمپ در انتخابات، از تابعیت امریکایی خود منصرف شده اند. سرمایه های این افراد که به فرار مالیاتی متهم هستند بعد از مصادره به فروش رفته است به زودی از طریق پولیس بین الملل (انترپول) تحت پیگرد قرار خواهند گرفت تا منافعی را که در مدت زمان برخورداری از تابعیت امریکایی به دست آورده اند بازگردانند.

موضوع : اخبار