اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از پایگاه خبری النشره، سازمان ملل متحد اعلام کرد: وبا در یمن ممکن است در ماه سِپتِمبر از سرحد ۳۰۰ هزار نفر تجاوز کند.

مریتسل ریلانو سخنگوی صندوق حمایت از اطفال سازمان ملل متحد نیز در تماس تلیفونی با خبرنگاران در ژنیف گفت: به احتمال زیاد در آخر ماه آگِست (اوایل سِپتِمبر) به ۳۰۰ هزار مورد ابتلا برسیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲۶۵ نفر در اثر ابتلا به وبا از آغاز شیوع آن در ماه آوریل جان خود را از دست داده اند. ۱۹۳ هزار مورد نیز تاکنون مبتلا به این مریضی شده اند.

همزمان استفان اوبراین معاون سرمنشی سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده امداد رسانی در موارد اضطراری طرف های درگیر در یمن را مسئول شیوع وبا در این کشور دانست.

اوبراین شیوع وبا در یمن را که به سرعت به سرحد ۳۰۰ هزار مورد نزدیک می شود یک فاجعه ساخته و پرداخته دست انسان دانست که همه طرف های درگیر و حامیان بین المللی آنها مسئول آن هستند.

سازمان ملل اواخر ماه مه درباره فروپاشی اوضاع انسانی یمن هشدار داد زیرا ۱۷ ملیون نفر با کمبود مواد غذایی روبرو هستند و ۷ ملیون نفر نیز در آستانه قحطی قرار دارند.

دولت سعودی در قالب ایتلاف خود از سه سال پیش جنگ همه جانبه علیه یمن را به راه انداخت که تاکنون به کشته شدن بیش از هشت هزار نفر و زخمی شدن هزاران یمنی دیگر، انهدام ساختار زیربنایی این کشور، بیجا شدن ملیونها نفر و شیوع مریضی های واگیر دار و قحطی در این کشور منجر شده است.

 

 

 

موضوع : اخبار