اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اعزام ناوگروه رزمی امریکا به شبه‌جزیرۀ کوریا و افزایش تنش میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، بر بیم و نگرانی‌ دربارۀ امکان تقابل نظامی میان دو طرف افزوده است.

با توجه به افزایش احتمال درگیری نظامی میان امریکا و کوریای شمالی، منابع خبری از اقدام روسیه مبنی بر اعزام نیرو و تجهیزات سنگین نظامی به سرحد کوریای شمالی خبر داده‌اند.

 

به راپور رسانه‌های محلی روسیه، کاروان‌های نظامی کلان در حال حرکت به سمت مناطق شرقی روسیه هستند که سرحد کوچکی با کوریای شمالی دارد.

 

به نظر می‌رسد این اقدام برای پیشگیری از عواقب درگیری احتمالی میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن است.

 

به راپور دیلی میل، روسیه از احتمال سرازیر شدن موج گستردۀ آوارگان کوریای شمالی در صورت حملۀ امریکا به این کشور، بیمناک است.

 

ویب سایت روسی DVHab.ru نیز تصاویری پخش کرده است که در آن قطاری حامل 12 وسیله نقلیه، ازجمله یک سامانۀ راکتی مشاهده می‌شود که عازم ولادی وستوک، در سرحد این کشور با کوریای شمالی است.

 

این در حالی است که چین نیز با افزایش امکان تصمیم دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا، در حملۀ نظامی به کوریای شمالی و از بیم مواجهه با موج گستردۀ آوارگان و پناه‌جویان کوریای شمالی، هزاران نیروی نظامی به سرحدات خود با کوریای شمالی اعزام کرده است.

 

ترمپ هفتۀ گذشته در دیدار با شی جین‌پینگ، همتای چینی خود، در ارگ سفید گفت اگر چین برای مقابله با برنامه‌های هسته‌ای و راکتی کوریای شمالی به امریکا کمک نکند، واشنگتن به‌تنهایی اقدام خواهد کرد.

 

تنش میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن در هفته‌های اخیر و به‌ویژه پس از آزمایش ناموفق راکت بالستیک کوریای شمالی بالا گرفته است.

 

امریکا هفتۀ گذشته کشتی‌ و ناوهای جنگی خود را به آب‌های شبه‌جزیره کوریا اعزام کرد و ناوگروه تهاجمی کارل وینسون هم فرمان گرفت در غرب اقیانوس آرام و نزدیک این شبه‌جزیره لنگر بیندازد.

 

رکس تیلرسون، وزیر خارجۀ امریکا، نیز اخیراً در یک نشست خبری در سئول هشدار داد اگر پیونگ‌یانگ تهدیدات خود را افزایش دهد، اقدام نظامی علیه کوریای شمالی روی میز خواهد بود.

 

اعزام ناوگروه رزمی امریکا به شبه‌جزیرۀ کوریا و افزایش تنش میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، بر بیم و نگرانی‌ دربارۀ امکان تقابل نظامی میان دو طرف افزوده است.

 

دولت امریکا دربارۀ آزمایش‌های اتمی کوریای شمالی ابراز نگرانی کرده است ولی پیونگ‌یانگ آزمایش‌های خود را نوعی اقدام بازدارنده در برابر تجاوز احتمالی امریکا و کوریای جنوبی به این کشور می‌داند.