اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

افراط‌گرایی مذهبی در افغانستان منشاء خارجی دارد و با اطمینان می‌توان از نقش پاکستان در این زمینه سخن گفت. افراطی‌ها در پاکستان گروه‌ها و تفکرات افراطی را تقویت و تغذیه می‌کنند و برای گسترش آنها در افغانستان تلاش می‌کند.

عبدالحافظ منصور نماینده ولسی جرگه کشورمان نسبت به نفوذ تفکرات افراطی در پوهنتون‌های کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار مقابله با آن شد.

عبد الحافظ منصور نماینده ولسی جرگه ضمن انتقاد از یک گردهمایی با تفکرات افراطی در یک پوهنتون خصوصی در کابل گفت: تعدادی از افراطیون تبدیل به موتر تفرقه‌انگیزی و کافرسازی شده‌اند.

وی افزود: چه کسی به شما این مجوز را داده است که دینداری دیگران را قضاوت کنید و به آنها برچسب بزنید و آنها را کافر و مشرک بخوانید.

منصور با انتقاد از تفکرات افراطی افزود: این افراد هر روز چند نفر را جذب می‌کنند و به صدها نفر برچسب کفر می زنند و آنها را از دین خارج می‌دانند و استفاده از فضای علمی و پوهنتونی برای این منظور گناهی کلان است.

این نماینده ولسی جرگه خاطرنشان کرد: ما باید در رشته فرهنگ و معارف اسلامی در پوهنتون‌ها تغییراتی اعمال کنیم و آن را کامل‌تر کنیم. من خودم این رشته را تدریس می‌کنم و مطینم بسیاری از اساتید از ایجاد اصلاحات و تکمیل مباحث این رشته استقبال می‌کنند.

معاون وزیر ارشاد، حج و اوقاف نیز گفت: ما هم از این اصلاحات حمایت می‌کنیم.

وی افزود: افراط‌گرایی مذهبی در افغانستان منشاء خارجی دارد و با اطمینان می‌توان از نقش پاکستان در این زمینه سخن گفت. افراطی‌ها در پاکستان گروه‌ها و تفکرات افراطی را تقویت و تغذیه می‌کنند و برای گسترش آنها در افغانستان تلاش می‌کند.