اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اعضای سنای پاکستان اظهارات اخیر ترمپ درباره کشورشان را به شدت محکوم و اعلام کردند نسبت به رفتار توهین آمیز واشینگتن سکوت نخواهند کرد.

سناتور رضا ربانی رییس سنای پاکستان تأکید کرد: بعد از اظهارات اخیر دونالد ترمپ درباره پاکستان، خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه سفر به امریکا را لغو کند.

به راپور داون، ربانی گفت: پاکستان شباهت زیادی به ویتنام دارد و اگر ترمپ می‌خواهد که پاکستان گورستان عساکر امریکایی شود از این موضوع استقبال می‌کنیم.

رییس‌جمهور امریکا با اعلام استراتیژی تازه خود برای افغانستان گفت: پاکستان با ادامه اقدامات خود در پناه دادن به افراط‌گرایان در آینده بسیار ضرر خواهد کرد زیرا این کشور به تروریست‌هایی پناه می‌دهد که با واشینگتن می‌جنگند.

وی افزود: ما تا کنون ملیاردها دالر به پاکستان کمک کرده‌ایم اما آنها همچنان به افراط گرایان پناه می‌دهند.

وزیر امور خارجه امریکا گفت: اگر پاکستان به حمایت از تروریست‌ها ادامه دهد امکان دارد دیگر نتوانیم این کشور را من‌حیث متحد غیر ناتوی خود بپذیریم.

وی افزود: امریکا حق دارد هر جا که تروریست‌ها باشند وارد عمل شود و به کسانی که تروریست‌ها را پناه می‌دهند هشدار داده شده که از اقدامات ضد تروریستی واشینگتن در امان نخواهند بود.

وزیر امور خارجه پاکستان گفت: نیازی به کمک مالی امریکا نداریم با تکیه بر توان خود با تروریست‌ها جنگیدیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: اجازه نمی‌دهیم از خاک کشورمان علیه سایر کشورها استفاده شود و امریکا به جای ادعاهای دروغ و متهم کردن پاکستان، در مبارزه با تروریزم همکاری کند.

قمر جاوید باجواه قوماندان عمومی قوای پاکستان هم در این زمینه گفت: نیازی به کمک امریکا نداریم فقط می‌خواهیم واشینگتن به تلاش و نقش اسلام‌آباد برای مبارزه با تروریزم اعتراف کند.

چندی پیش جنرال جوزف وتل قوماندان نیروهای مرکزی امریکا ضمن بازدید از وزیرستان شمالی گفت: هماهنگی بین پاکستان و افغانستان برای برقراری امنیت در سرحد مشترک اهمیت زیادی دارد که امریکا روی این موضوع تأکید می‌کند.

این خبر در حالی نشر می‌شود که جنرال جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا به اعضای کانگرس این کشور گفت: پاکستان در سال 2016 به طور موثر علیه شبکه حقانی وارد عمل نشده به همین دلیل بخشی از کمک مالی به این کشور که 350 ملیون دالر است لغو می‌شود.

واشینگتن در حالی کمک مالی به اردوی پاکستان را لغو می‌کند که مقامات امریکایی برای تعین استراتیژی خود در قبال پاکستان دچار اختلاف هستند همین موضوع تصمیم برای ادامه کمک مالی به این کشور و پیشبرد استراتیژی تازه در افغانستان را پیچیده می‌کند.

از چندی پیش پاکستان و امریکا بر سر مبارزه با تروریزم خاصتاً اقدام علیه طالبان افغانستان و شبکه حقانی دچار اختلاف می‌باشند.