اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک تروریست اعتراف کرد که در جریان پیوستن به یکی از گروههای تروریستی در کلاه سفیدها، به مدت سه سال مبالغ مالی از سوی شورای محلی و حامیان عرب حاشیه خلیج فارس دریافت می کرده است.

ولید هندی تروریستی است که در جعل کردن فلم ها و تصاویری دست داشته است که یک شبکه تلویزیونی ترکیه در جریان حمله کیمیایی در حلب آن را تدوین کرده است.

 

وی در این فلم در کنار آنچه کلاه سفیدها نامید می شوند، حضور دارد. وی اعتراف کرد که در جریان پیوستن به یکی از گروههای تروریستی در کلاه سفیدها، به مدت سه سال مبالغ مالی از سوی شورای محلی و حامیان عرب حاشیه خلیج فارس دریافت می کرده است.

 

این تروریست اعلام کرد که به آنها گفته اند که به ما حمله کیمیایی خواهد شد. برایمان کالاهای محافظ آوردند تا آماده باشیم. ما نیز برای یک شبکه ترکیه ای بازی کردیم تا نشان دهیم که در این مرکز چه کاری انجام میدهیم.

 

هندی میگوید که در هنگام تصویربرداری از این حمله جعلی، یک مسئول تصویربرداری به نام ابراهیم الحاج و فرد دیگری به نام محمد السید این صحنه ها را ضبط می کردند. آنان آژیرهای خطر را به صدا در می آوردند و برای انتقال افراد آسیب دیده، تسکره آماده می کردند. سپس این کلیپ ها را در انترنت قرار میدادند تا ارتش سوریه را متهم به انجام این حمله دروغین کنند. وی اذعان کرد که بیش از چند بار در صحنه های تصویرداری از این حمله جعلی حضور داشته است.

 

یک منبع نظامی و دیپلوماتیک روسی در اوایل ماه جاری عیسوی اعلام کرد که خبرنگاران شبکه الجزیره قطر طی چند روز گذشته از یک حمله کیمیایی دروغین دیگر در ولایت ادلب تصویربرداری کردند تا ارتش سوریه را متهم کنند.

 

عماد عبد الجواد نیز تروریست دیگری است که می گوید شاهد بوده است که تروریست ها در حلب مواد کیمیایی در اختیار داشته اند.

 

وی اعلام کرد: زمانی که نگهبان بودم از ما خواستند که آنچه می گفتند مواد شوینده شامل تمیز کننده و پودر کالاشویی است را از محله السکری به محله العامریه انتقال دهیم.

 

عبدالجواد اظهار داشت که مسئول تخلیه بار در ورودی یکی از تعمیرها بوده و در یکی از گذرگاهها دیده است که پس از تخلیه بار دو موتر و آغاز تخلیه بار موتر سوم سعی کردیم که متوجه شویم موادی که انتقال میدهیم چه چیزی است. خاصه اینکه بوی آن برای من موجب حساسیت شده بود؛ زیرا مبتلا به آسم هستم. دیدم که افرادی کالای نقره ای بر تن دارند و دارای ماسک و بوت های بلند هستند این مواد را به زیر زمین منتقل میکنند. از هواکش سعی کردیم بفهمیم که در آنجه چه میگذرد و دیدیم که بیلر ها را باز میکنند و از آن آب مایعی در یک بالون شبیه بالون گاز می‌ریختند که شبیه به تمیز کننده و پور کالاشویی نبود. زمانی که رییس این گروه متوجه حضور ما شد، ما را از این کار اخراج کرد، ولی در محله السکری باقی ماندیم و فقط وظیفه من نگهبانی بود و به من و به هر کس که شاهد عملیات تخلیه موترها بود اجازه حمل سلاح نمی‌دادند.

 

لوا های انجنیری ارتش سوریه در 11 جَنیوری در یکی از محله های بخش قدیمی حلب و در جریان پاکسازی محله های شرقی این شهر مواد کیمیایی ساخت عربستان را کشف و ضبط کردند که تروریست ها جا گذاشته بودند.

 

در همین راستا، در 4 آوریل سال جاری شهر خان شیخون واقع در ولایت ادلب، هدف حمله کیمیایی قرار گرفت که به دنبال آن 58 تن کشته شده‌اند که بیشتر آنان اطفال بودند.

 

رسانه های حامی محور ضد مقاومت مطابق معمول از همان آغاز، بلافاصله انگشت اتهام را به سمت دولت سوریه نشانه رفتند و مدعی شدند که این حمله به وسیله یک طیاره جنگی سوخو 22 صورت گرفت.

 

وزارت خارجه و ارتش سوریه نیز در واکنش به این اتهامات واهی، ادعاهای رسانه‌ها درباره حمله کیمیایی به شهرک خان شیخون در حومه ادلب را تکذیب و تأکید کردند که تروریست ها عادت دارند وقتی که در میدان جنگ شکست می خورند ارتش سوریه را به حمله با گازهای سمی متهم می کنند.

 

کلاه سفیدها یا دفاع مدنی سوریه در واقع مدعی است که یک نهاد دفاع مدنی داوطلبانه است که در سال 2013 در مناطق تحت اشغال تروریست های معارض تأسیس شد و ادعا می کنند که هدفشان کمک رسانی به افراد آسیب دیده در جنگ سوریه هستند.