اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس حزب عوامی ملی پاکستان در اعتراض به استراتیژی جدید واشینگتن تاکید کرد: ترمپ اگر نقش میانجی برای حل اختلافات افغانستان و پاکستان را بازی نمی‌کند پس آتش اختلافات بین دو کشور را نیز تشدید نکند.

به نقل از روزنامه ویسا ، اسفندیار ولی خان از رهبران اقوام پشتون در پاکستان و رهبر حزب عوامی ملی این کشور به استراتیژی جدید واشینگتن اعتراض کرد و آن را سبب تباهی افغانستان و پاکستان دانست.

وی در ادامه از رییس‌جمهور امریکا خواست که اگر نقش میانجی را برای حل مشکلات دو کشور بازی نمی‌کند پس از تشدید آتش اختلافات در بین کابل و اسلام‌آباد نیز خودداری کند.

ولی خان از سیاست جدید ترمپ در قبال افغانستان و پاکستان انتقاد کرد و آن را باعث تشدید اختلافات در بین دو کشور دانسته است.

این سیاستمدار پاکستانی از چین نیز خواسته تا بجای ایفای نقش میانجی بین اسلام‌آباد و کابل نقش ضامن برای اجرایی شدن تعهدات دو کشور را به عهده گیرد.

اسفندیار ولی خان گفت: به دولت چین پیشنهاد می‌کنم تا در کنار اینکه برای حل اختلافات دو کشور تلاش می‌کند نقش ضامن اجرایی تعهدات بین اسلام‌اباد و کابل را ایفا کند.

وی تصریح کرد: افغانستان و پاکستان به یکدیگر اعتماد ندارند و اسلام‌آباد باید برای پیشنهاد مذاکراتی که اشرف غنی ارایه می‌کند آماده گی بگیرد زیرا این مذاکرات می‌تواند پنجاه فیصد از مشکلات جاری در بین دو کشور را حل کند.

اسفندیار ولی خان پیش از این نیز از دولت پاکستان خواسته بود تا پیشنهاد افغانستان برای آغاز مذاکرات سیاسی بین دو کشور را بپذیرد زیرا تحکیم صلح پیش‌شرطی برای تحقق ثبات و توسعه در منطقه محسوب می‌شود.

اشرف غنی در نشست سازمان ملل در نیویارک اعلام کرد که جنگ کشورمان داخلی نیست و افغانستان خواستار مذاکره با پاکستان برای تحکیم صلح و ثبات در منطقه است.