اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مسعودترشتوال گفت: نشست‌های مشورتی اشرف غنی، نمادین و فاقد محتوا بوده و جنبه تبلیغاتی دارند!

 

پس از نشست هفته گذشته احزاب سیاسی و رهبران جهادی در لویه جرگه که عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی نیز مورد انتقاد قرار گرفت؛ برخی از احزاب سیاسی نشست‌های مشورتی ریاست جمهوری را تحریم کرده‌اند.

 

مسعودترشتوال گفته که اعضای شورای حراست و ثبات افغانستان این نشست‌ها را تحریم کرده‌اند.

 

جبهه ملی نوین افغانستان نیز با تحریم نشست‌های مشورتی رییس جمهور اعلام کرده که اشرف غنی در این نشست‌ها مشاوره احزاب سیاسی را نادیده می‌گیرد و تنها به راپور‌ها اکتفا می‌کند.

 

انوارالحق احدی رییس این حزب گفت: ما از این حکومت فوق‎العاده ناراضی هستیم، فکر می‎کنم که این وظیفه حکومت است که استعفا دهد و بگذارد دولت جدیدی روی کار بیاید.

 

فتانه اسحاق گیلانی مسئول اجتماع زنان افغانستان نیز اظهار داشت اشرف غنی از خود یک دیکتاتور ساخته و به دامن غرب پناه برده است. هیچ پلانی برای تامین منافع ملی، پایان جنگ و تامین امنیت در افغانستان ندارد.

 

وی افزود: از رییس جمهور نه تنها رهبران جهادی، بلکه مردم افغانستان نیز از عملکرد وی ناراضی هستند.

 

در نشست مشترک احزاب سیاسی و رهبران جهادی که هفته گذشته در لویه جرگه برگزار شد، اشرف غنی از سوی رهبران جهادی و سران احزاب سیاسی به انحصارگرایی قدرت، اعمال سیاست حذفی و به حاشیه راندن رهبران جهادی سابق متهم شد.