اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

راپور‌ها حاکی است که در عملیات ضربتی نیروهای خاص ضد تروریست پاکستان، تروریست هایی دستگیر شدند که همه آنها دارای تحصیلات عالیه بودند!

حمله به خواجه اظهارالحسن نماینده حزب متحده در پارلمان سند باعث شد تا سازمان استخبارات ارتش پاکستان در پی روشن کردن ابعاد این حادثه تروریستی برآید.

در اولین گام مشخص شد که عاملان حمله از افراد تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل پوهنتون کراچی بوده‌اند.

با ادامه تحقیقات و کشف هویت فردی که در جریان حمله توسط نیروهای امنیتی کشته شده بود، نیروهای پولیس پاکستان منزل و مدارک او را بررسی و کشف کردند که حمله‌کنندگان به گروه تروریستی انصارالشریعه تعلق داشته‌اند.

شاه‌کلید حل این معما جوانی به نام عبدالکریم سروش صدیقی بود که در جریان تیراندازی‌ها زخمی اما موفق به فرار شده بود.

او محصل پوهنتون کراچی بود و بررسی لپ‌تاپ او فاش کرد که مدت‌ها در افغانستان آموزش حملات تروریستی دیده و سپس به پاکستان آمده تا حملاتی را برنامه‌ریزی و اجرا کند.

اطلاعات به دست‌آمده از لپ‌تاپ این تروریست باعث دستگیری ناگهانی شهریار عبدالله هاشمی رییس گروه تروریستی انصار الشریعه شد.

راپور‌ها حاکی است در عملیات ضربتی نیروهای خاص ضد تروریست پاکستان، علاوه بر رییس گروه انصارالشریعه، 6 تروریست دیگر نیز دستگیر شدند که همه آنها دارای تحصیلات عالیه بودند.

این افراد همگی در خاک افغانستان آموزش‌های تروریستی دیده و با ورود به پاکستان حملات مختلفی را برنامه‌ریزی کرده بودند.

نگرانی مسئولین پاکستانی از اشتراک افراد تحصیل‌کرده در حملات تروریستی و همچنین آموزش آنان در خاک افغانستان به شدت افزایش یافته و به منظور کنترول تردد عبور و مرور تروریست‌‌ها در پی قرار دادن مانع در خط سرحدی خود با افغانستان هستند.

دولتمردان کابل بارها با ایجاد مانع در خط سرحدی دیورند مخالفت کرده و خواستار ورود جوامع بین‌المللی به ماجرا شده‌اند.

پاکستان در حالی مدعی آموزش تروریست‌ها در خاک افغانستان می‌شود که طی روزهای اخیر ترمپ اسلام‌آباد را به پناه دادن به تروریست‌ها متهم کرده بود.

روز شنبه پس از آنکه خواجه اظهار الحسن نماز عید قربان را اقامه کرده و قصد بازگشت به منزل داشت در منطقه کنیز فاطمه کراچی مورد حمله تروریستی قرار گرفت ولی توانست از این حمله جان سالم به در برد.

درگیری میان تروریست‌‌ها و تیم حفاظت خواجه اظهار الحسن موجب مرگ یک تروریست، یک پولیس و یک طفل شد.