اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

براساس راپورات رسیده از سه مؤسسه فلسطینی، تعداد فلسطینیهای اسیر در زندان های رژیم اسراییل حدود ۵۶۰۰ نفر هستند.
به راپور سایت اسپونیک، سه مؤسسه شورای امور اسرا و آزادشدگان فلسطینی، کـَلـَب اسیر و سازمان مرکزی آمار با نشر راپوری مشترک اعلام کردند که از مجموع این اسرا، ۵۷ نفر زن و ۳۰۰ نفر طفل هستند.
در این راپور مشترک آمده است مؤسسه های رسمی و حقوقی از ۲۸ سِپتِمبر ۲۰۰۰ حدود ۱۰۰ هزار مورد بازداشت را ثبت کرده اند که از آن میان، حدود ۵۱ هزار نفر طفل زیر ۱۸ سال و ۱۵۰۰ نفر زن هستند. حدود ۷۰ نفر نیز نماینده مجلس و وزیر سابق در این آمار دیده می شود. این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی حدود ۲۷ هزار حکم بازداشت اداری صادر کرده اند.
بر پایه این راپور در طول سال های اشغالگری از ۱۹۴۸ به بعد، حدود یک ملیون مورد بازداشت، ثبت شده است. در این راپور آمده است رژیم صهیونیستی از آکتُبر ۲۰۱۵ روند بازداشت افراد را شدت داده است و بیش از ده هزار نفر را در کرانه باختری بازداشت کرده است که اغلب آنها از اهالی قدس هستند.
در این راپور آمده است تعداد اسرای فلسطینی زن در زندان های این رژیم به ۵۷ نفر رسیده است که از آن میان، ۱۳ نفر دختر هستند. همچنین تصریح شده است که این رژیم حدود ۳۰۰ طفل را محبوس کرده است. مؤسسه های حقوقی نیز موارد متعددی از شکنجه و تهدید اطفال را در این زندان ها رصد کرده اند.
در این راپور مشترک آمده است که تعداد اسرای قدیمی که بیش از ۲۰ سال درزندان های این رژیم بوده اند به ۴۴ نفر می رسد که از آن میان ۲۹ نفر از قبل از امضای توافقنامه اسلو در سال ۱۹۹۳، محبوس بوده اند. در سال ۲۰۱۳ در راستای مذاکرات، برخی اسرا طی سه مرحله آزاد شدند اما این رژیم از آزادسازی مرحله چهارم از آنها که در قرار بود در مارچ ۲۰۱۴ انجام شود سر باز زد. قدیمی ترین اسرای فلسطینی که از جَنیوری ۱۹۸۳ در زندان بوده اند، کریم یونس و ماهر یونس هستند که بیشترین مدت را در زندان گذرانده اند. نائل برغوثی نیز طولانی ترین مدت زندان یعنی بیش از ۳۶ سال را تجربه کرده است.
بر اساس این راپور، تعداد محبوسان اداری در زندان های این رژیم به ۵۰۰ نفر می رسد.