اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

براساس راپورات رسیده از سه مؤسسه فلسطینی، تعداد فلسطینیهای اسیر در زندان های رژیم اسراییل حدود 5600 نفر هستند.
به راپور سایت اسپونیک، سه مؤسسه شورای امور اسرا و آزادشدگان فلسطینی، کـَلـَب اسیر و سازمان مرکزی آمار با نشر راپوری مشترک اعلام کردند که از مجموع این اسرا، 57 نفر زن و 300 نفر طفل هستند.
در این راپور مشترک آمده است مؤسسه های رسمی و حقوقی از 28 سِپتِمبر 2000 حدود 100 هزار مورد بازداشت را ثبت کرده اند که از آن میان، حدود 51 هزار نفر طفل زیر 18 سال و 1500 نفر زن هستند. حدود 70 نفر نیز نماینده مجلس و وزیر سابق در این آمار دیده می شود. این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی حدود 27 هزار حکم بازداشت اداری صادر کرده اند.
بر پایه این راپور در طول سال های اشغالگری از 1948 به بعد، حدود یک ملیون مورد بازداشت، ثبت شده است. در این راپور آمده است رژیم صهیونیستی از آکتُبر 2015 روند بازداشت افراد را شدت داده است و بیش از ده هزار نفر را در کرانه باختری بازداشت کرده است که اغلب آنها از اهالی قدس هستند.
در این راپور آمده است تعداد اسرای فلسطینی زن در زندان های این رژیم به 57 نفر رسیده است که از آن میان، 13 نفر دختر هستند. همچنین تصریح شده است که این رژیم حدود 300 طفل را محبوس کرده است. مؤسسه های حقوقی نیز موارد متعددی از شکنجه و تهدید اطفال را در این زندان ها رصد کرده اند.
در این راپور مشترک آمده است که تعداد اسرای قدیمی که بیش از 20 سال درزندان های این رژیم بوده اند به 44 نفر می رسد که از آن میان 29 نفر از قبل از امضای توافقنامه اسلو در سال 1993، محبوس بوده اند. در سال 2013 در راستای مذاکرات، برخی اسرا طی سه مرحله آزاد شدند اما این رژیم از آزادسازی مرحله چهارم از آنها که در قرار بود در مارچ 2014 انجام شود سر باز زد. قدیمی ترین اسرای فلسطینی که از جَنیوری 1983 در زندان بوده اند، کریم یونس و ماهر یونس هستند که بیشترین مدت را در زندان گذرانده اند. نائل برغوثی نیز طولانی ترین مدت زندان یعنی بیش از 36 سال را تجربه کرده است.
بر اساس این راپور، تعداد محبوسان اداری در زندان های این رژیم به 500 نفر می رسد.