اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یکی از اسناد داعش مربوط به قوانین این گروه تروریستی در خصوص زنان که به تازه گی از سوی نیروهای مورد حمایت امریکا در مناطقی در سوریه و عراق کشف شده نشان می دهد که عناصر زن داعشی در سایه خلافت این گروه افراطی چگونه روزگار می گذرانند.
این اسناد توسط نیروهای مورد حمایت امریکا در مناطقی از عراق و سوریه به دست آمده است که اخیرا آنها را از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد کرده اند.

یکی از این اسناد نشر شده در روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نشان می دهد که سن شرعی ازدواج زنان با افراد مسلح گروه برای دختران از 9 سال فراتر نمی رود.

اسناد رسمی تشکیل یافته از ده هزار کلمه در مراکز تندرو مردمی مخفی مانده بود تا این که واحد رسانه ای فرقه داعشی الخنساء آن را فقط به زبان عربی نشر کرد و به دنبال فاش شدن آن توسط “شارلی وینتر” پژوهشگر موسسه مخالف تندروی موسوم به “کویلیام” و محقق متخصص “گروه های تندرو در سوریه و عراق” به زبان انگلیسی ترجمه شد.

عکس هایی به تازه گی از دو عنصر خارجی سر تا پا مسلح دارای کمربندهای انفجاری به همراه زنی از جنوب لندن مقیم سوریه نشر شده است که وی می گوید : ” من افتخار می کنم اولین زنی هستم که سر یک گروگان غربی را قطع می کند.”

شارلی وینتر خاطرنشان کرد: این سند در بردارنده تشویق های بسیاری برای زنان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای عربی است تا به سوریه و عراق رفته و به دولت ادعایی داعش بپیوندند.

این سند بیانگر تصویر ایده آلی است که زن در چنگال داعش می تواند در آن بسر ببرد.
بر اساس سند مزبور آموزش زنان باید در سن هفت سالگی آغاز شود و تا سن 15 سالگی آموزش ادامه خواهد یافت. این سند از توصیه ای برای دریافت مدرک تحصیلی توسط زنان داعشی ندارد.

مطابق این سند، زن بر اساس فتوا در برخی از موارد می تواند من‌حیث داکتر و یا معلم و یا حتی جهاد در صورت کاهش یافتن تعداد مردان، منزل خود را ترک کند. همچنان که زنان در عراق و چچن چنین رویه ای در پیش گرفتند.

این سند همچنین کارهایی که در دولت به اصطلاح خلافت انجام آنها توسط زنان کاملا ممنوع است، برمی شمارد و به همین دلیل آرایش برای زنان کاملا ممنوع است و علاوه بر آن کوتاه کردن مو در برخی از مناطق را ممنوع اعلام کرده و مغازه های فروش پوشاک زنانه و سالون های آرایش را جزو کارهای شیطانی برشمرده است که باید محکوم شود و افراد فعال در این حوزه محاکمه شوند.

شایان ذکر است که یک سند مشابه دیگری نیز وجود دارد که نسبت به این سند از جزئیات کمتری برخوردار است. این سند داعشی در آکتُبر گذشته یافت شد که در آن رهنمودهایی به زنان عرب که شایستگی همسری تروریست ها را دارند، ارائه می دهد. این سند از زنان می خواهد تا علاوه بر کارهای منزل راه های امدادرسانی اولیه را فرابگیرند.

موضوع : اخبار