اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که نیروهای ویژه بحری، هوایی و زمینی اردوی صهیونیستی و نیروهای اردوی امریکا ” مارینز” رزمایشی سری با نام ” نوبل چرلی” در صحرای نقب برگزار کردند.

به راپور پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در پایگاه انترنتی خود ادعا کرد: نیروهای ویژه امریکا در این رزمایش با تجربه های اردوی رژیم اسراییل در مبارزه با تروریزم در منطقه خاورمیانه آشنا شدند.

این شبکه صهیونیستی افزود: نیروهای ویژه اردوهای اسراییل و امریکا در جریان این رزمایش عملیات پیاده کردن نیروها با استفاده از چرخبالها در پشت جبهه دشمن و جنگ در روی و زیرزمین در مناطق مسکونی را تمرین کردند.

در این رزمایش، تخلیه مجروحان از عمق میدان نبرد، بکارگیری بخش های طب اردوهای اسراییل و امریکا، جنگ در شب و روز در اردوگاه های آموزشی ایجاد شده در منطقه « بیتسالیم» در صحرای نقب سرزمین های اشغالی فلسطین تمرین شد.

این شبکه صهیونیستی با بیان اینکه حدود سه هفته قبل نیز رزمایش مشترک بکارگیری راکت های «حیتس» برگزار شده بود اضافه کرد: اداره «حوما» در وزارت جنگ اسراییل و آژانس امریکا برای دفاع از راکت ها (MDA)، نخستین تجرخاصتاً « ارتباط » سامانه دفاع ضد راکتی را به پایان رساندند.

در این رزمایش استفاده همزمان از سامانه های دفاعی اسراییل شامل حیتس و عصای سحرآمیز و سامانه دفاعی امریکا در ایالات متحده و مناطق دیگر جهان آزمایش شد.

این شبکه صهیونیستی مدعی شد: هدف از برگزاری این رزمایش مقابله با سناریوی فَیْر هزاران راکت به سوی اسراییل از ایران و لبنان و بررسی کامل همکاری سامانه های دفاعی اسراییل و امریکا در زمان ضروری بوده است.

در چوکات این رزماش، دستگاه های امنیتی از رادارهای امریکا مستقر در خاورمیانه و سامانه هشدار از طریق ستلایت ها که قادر هستند نسبت به فَیْر راکت از هر نقطه از کره زمین هشدار دهند، کمک گرفتند.

این شبکه صهیونیستی با بیان اینکه در این رزمایش دهها تن از نیروهای اسراییلی و امریکا شرکت کردند و همکاری مستحکمی با نیروها در اروپا صورت گرفت، افزود: در این رزمایش از سامانه دفاعی عصای سحرآمیزکه بتازه گی به نیروی هوائی اردوی اسراییل تحویل شده است، استفاده شد تا به ساختارعملیاتی آن ملحق شود.