اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بنابر راپور بین المللی، آلوده شدن آب و خاک مناطقِ نزدیکِ شهرک های صنعتی رژیم اسراییل در کرانه باختری رود اردن، باعث شیوع مریضی های تنفسی و چشمی خصوصاً درمیان اطفال فلسطینی شده است.

 

طبق این راپور رژیم اسراییل در شهرک های خود در کرانه باختری رود اردن آفت کُش های کیمیایی و غیرقانونی تولید می کند و پسماندهای خطرناک این آفت کُش ها را روانۀ چراگاه ها و زمین های زراعت فلسطینیان می کند.

 

پایگاه های خبری فلسطینی روز گذشته اعلام کردند: راپور مشترک مرکز عربی حفاظت از طبیعت و مؤسسه مبارزه با آفت کُش های سمی در آسیا و حوزه بحیره آرام نشان می دهد که آفت کُش های بسیار خطرناک در زمین های زراعت فلسطینی ها وجود دارد.

در این راپور آمده است، از سال 1995 تاکنون 5 تُن آفت کُش غیرقانونی در شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری رود اردن کشف و ضبط شده است و نمی توان این آفت کُش ها را در مناطق فلسطینی نشین با رعایت اصول صحّی امحاء کرد و رژیم اشغالگر نیز از بازپس گیری آفت کُش های سمی و کُشندۀ خود امتناع می کند.

پسماندهای فابریکه های تولید آفت کُش های کیمیایی و غیرقانونی شهرک های صهیونیست نشین به زمین های زارعان فلسطینی نفوذ می کند و دام و احشام، چاه ها و دیگر منابع آب آنها را نیز آلوده می کند.

راپور این دو مرکز تحقیقاتی می افزاید: آب و خاک مناطقِ نزدیکِ شهرک های صنعتی رژیم اسراییل در کرانه باختری رود اردن آلوده شده است که این امر باعث شیوع مریضی های تنفسی و چشمی خصوصاً در میان اطفال فلسطینی شده است .

رزان زعیتر عضو مؤسس مرکز عربی حفاظت از طبیعت اعلام کرد: کمپنی های اسراییلی تولید مواد کیمیایی زراعت بدون هیچ مجازاتی به فعالیت خود ادامه می دهند و سلامت فلسطینی ها را به خطر می اندازند.