اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به راپور روزنامه هاآرتص، این احتمال وجود دارد که فیفا حکم به توقف بازی تیم های متخلف یا کل بازی های اسراییل دهد!

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: کمیته اسراییل-فلسطین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به نهادهای زیر نظر این اتحادیه توصیه کرده که ضرب الاجل 6 ماهه ای را به رژیم صهیونیستی برای جهت توقف مسابقات فوتبال در شهرک های صهیونیستی بدهند.

نشست عمومی فیفا قرار است در تاریخ دهم و یازدهم می (20 و 21 ثور) در بحرین برگزار شود و قرار است پیش نویس راپور این کمیته در این نشست برای رای گیری اعضا ارایه شود.

روزنامه هاآرتص افزود: از سال 2015 تاکنون فلسطینی ها به خاطر حضور 6 تیم از شهرک های اسراییلی در جام کـَلـَب های اسراییل به فیفا و کشورهای عضو آن برای اقدام علیه اسراییل فشار می آورند.

به موجب قانون فیفا، کشورهای عضو این اتحادیه حق ندارند در کشورهای دیگر عضو فیفا تیم تشکیل داده و آنها را بدون اجازه کشور مقابل در بازی های داخلی خود اشتراک دهند.

هاآرتص اشاره کرد که در حال حاضر 6 تیم مشمول این ماده از قانون فیفا می شوند؛ چرا که در شهرک هایی هستند که از نظر سازمان ملل در مناطق فلسطینی ساخته شده اند.

فلسطینیان از فیفا خواسته اند در صورت مخالفت رژیم صهیونیستی با اشتراک این تیم ها، عضویت صهیونیست ها در این اتحادیه را به حالت تعلیق درآورد.

هاآرتص خاطر نشان کرد که اسراییل در مقابل این اقدامات، ضمن تلاش برای جلوگیری از رای به این راپور در جلسه فیفا و شورای فیفا، هفته گذشته به سفیران خود در کشورهای مختلف دستور داد تا با همکاری نماینده گان کشورهای عضو فیفا، خواستار مخالفت آنها با این پیشنهاد شوند.