اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به راپور روزنامه ترکیه ای ینی آکیت، لست افراد و نهادهای تروریستی قطر را رژیم صهیونیستی اسراییل به عربستان، امارات، بحرین و مصر داده است!

ینی آکیت نوشت: کشورهای مذکور، با اعلام لست افراد و گروههای تروریستی که شامل شیخ یوسف قرضاوی مفتی مصری الاصل قطر نیز می باشد گام دیگری در راستای افزایش تنش با قطر، برداشتند.

این روزنامه خاطرنشان کرد: این سه کشور حاشیه خلیج فارس – که مطیع امریکا هستند 59 شخصیت از جمله شیخ یوسف قرضاوی را در لست افراد و گروههای تروریستی قرار داده اند و لست مذکور توسط رژیم صهیونیستی تهیه و در اختیار مصر قرار داده شده است تا دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا، ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر، نسخه نهایی آن را تعین کنند.

در اعلامیه مشترک مصر، عربستان، بحرین و امارات نام 59 شخصیت و 12 مؤسسه خیریه مورد حمایت قطر من‌حیث افراد و نهادهای تروریستی ذکر و آنها به ارتباط با تروریزم متهم شده اند. همچنین در لست اعلام شده از سوی آژانس خبررسانی رسمی عربستان، شخصیت های آکادمیک، سیاستمداران و علمایی که به داشتن دیدگاههای انتقادی مشهور هستند و در صدر آنها یوسف قرضاوی قرار گرفته است.

این روزنامه ترکیه ای در ادامه بدون ارایه مدرکی خاطرنشان کرده است تهیه بخش زیادی از این لست توسط دستگاه استخباراتی مصر، اعلام اسامی از سوی اسراییل به مصر، نشان دهنده آن است که لست مذکور، شامگاه روزی که ترمپ و ملک سلمان و السیسی دستشان را روی گوی درخشان گذاشته بودند نهایی شده است.

موضوع : اخبار