اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان با نشر تصاویری مدعی شدند که پس از درگیری اخیر توانسته‌اند به تجهیزات نظامی حساس و شناخته کارت‌های نظامیان امریکایی دست یابند.

افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در ننگرهار افغانستان با نشر تصویری مدعی شدند که پس از درگیری اخیر خود، به تجهیزات نظامی حساس امریکایی و شناخته کارت‌ها دست یافتند.

کارشناسان معتقدند که شاید این اقدام نمایشی داعش به این دلیل انجام شده است که از این پس آنها از سلاحهای امریکایی استفاده خواهند کرد.

 

تجهیزات   (1) تجهیزات   (2)

در این تصویر سلاح، تجهیزات و دستگاههای ارتباطی مختلفی دیده می‌شود و همچنین تصویر فردی است که شناخته کارتی متعلق به «رایان جی لارسون» عسکر امریکایی را نشان می‌دهد.
«هنریتا لوین» سخنگوی وزارت دفاع امریکا گفته که تاریخ این تصاویر مشخص نیست و از طرفی هم هیچ راپوری در مورد دستگیری عسکر امریکایی وجود ندارد.

لوین افزود: این راپور دروغ است و لارسون در حال انجام وظیفه در واحد خود می‌باشد. در حال بررسی این مسئله هستیم که شناخته کارت‌ او چطور دست این افراد افتاده است.