اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عبدالله می گوید داعش اطفال را از ولسوالی درزاب و چند ولایت دیگر که تعدادشان به پنجاه تن می‌رسید، جمع‌آوری کرده و به نکاح قوماندانانش درآورده بود.

همزمان با پیوستن رهبر داعش و افراد زیردستش به دولت در جوزجان، گزارش های تکان‌دهنده‌یی از رفتارهای خشن و همجسنگرایانۀ افراد این گروه نشر می شود.

عبدالله نام مستعار طفل ۱۴ ساله‌یی است که بنا بر ادعای خودش، یک قوماندان گروه داعش به زور با وی ازدواج کرده و وی را چندیدن بار مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

به گفتۀ عبدالله، گروه داعش اطفال را از ولسوالی درزاب و چند ولایت دیگر که تعدادشان به پنجاه تن می‌رسید، جمع‌آوری کرده و به نکاح قوماندانانش درآورده بود.

اوغلشاه و عبدالواحد، دو تن از باشنده گان ولسوالی درزاب می‌گویند، افراد این گروه بالای دختران و پسران زیادی تجاوز کرده‌اند.

خواست خانواده‌هایی که از شکنجه‌های داعش در امان مانده‌اند این است که دولت این افراد را باید مجازات کند.

عبدالحفیظ خاشی آمر امنیت قوماندانی امنیه جوزجان نیز می‌گوید، گروه داعش از هیچ جنایتی در برابر باشنده گان ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه دریغ نکرده است.

اما مولوی حبیب‌الرحمان رهبر داعش، که به‌تازه گی با بیش از ۲۰۰ فرد زیردستش به دولت تسلیم شده است، ادعای باشنده گان ولسوالی درزاب را رد می‌کند و از دولت می‌خواهد، جلو آنچه را که وی توطیه عنوان می‌کند، بگیرد.