اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عمرزاخیلوال گفت که استراتیژی جدید واشینگتن نمی‌تواند صلح برای افغانستان به ارمغان بیاورد، زیرا این استراتیژی بر جنگ تکیه دارد.

عمرزاخیلوال نماینده خاص اشرف غنی و سفیر افغانستان در اسلام‌آبادگفت فضای بی‌اعتمادی بین کشورهای منطقه خاصتاً افغانستان و پاکستان وجود دارد، اما وضعیت گفت‌وگوها در حال بهبود است.

وی افزود: مقامات دو کشور در نشست‌های مشترک پیشنهادها و انتقادات خود را با صراحت مطرح می‌کنند، اما هنوز بین گفتار و کردار دولت‌های دو کشور فاصله بسیاری وجود دارد.

نماینده خاص اشرف غنی اظهار داشت: امریکا به پاکستان اعتماد ندارد و بسیاری از کشورهای منطقه نیز به امریکا اعتماد ندارند که این وضعیت سبب عدم هماهنگی در تلاش‌های صلح افغانستان شده است.

زاخیلوال گفت: گسترش نقش هند در افغانستان مفید است ولی سبب افزایش رقابت‌های منطقوی خواهد شد که دولت افغانستان باید با مدیریت درست رقابت‌های منفی را به رقابت‌های مثبت در این کشور تبدیل کند.

وی اظهار داشت تهدیدهای مشترک در منطقه می‌تواند سبب هماهنگی بین تلاش‌های منطقوی برای حل بحران در افغانستان شود.

نماینده خاص اشرف غنی تصریح کرد: اگرچه نقش ایران، روسیه، چین و سایر کشورها نیز برای تامین صلح در افغانستان مهم است، اما پاکستان نقش کلیدی در این زمینه دارد و در نهایت دو کشور راهی جز گفت‌وگو و تفاهم ندارند.

سفیر افغانستان در پاکستان تاکید کرد که استراتیژی جدید واشینگتن نمی‌تواند صلح برای افغانستان به ارمغان بیاورد، زیرا این استراتیژی بر جنگ تکیه دارد