اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این اواخر حنیف اتمر مصروف ساخت و ساز تیم های فسبوکی و تبلیغاتی می باشد که قرار راپورهای دقیق ایشان تا به حال ٣ تعمیر را در منطقه کارته ۴ و کارته ٣ و یک تعمیر را هم در شش درک به کرایه گرفته است، همچنان نامبرده به تعداد ٧۵ تن را به مدت معاش ٢٠٠ تا ٣٠٠ دالر امریکایی استخدام نموده است که این افراد در چندین بخش مختلف فعالیت می نمایند.

 

همچنان روز گذشته حنیف اتمر به تعداد ٢٠ تن از جوانان مشرقى را در یکى از دفاتر بیرون از کارش دعوت نموده و به این جوان وظایف خاص در ساحات مشرقى سپرد و همرمان ٢٠ هزار دالر را براى ایجاد دفاتر در سه ولایات مشرقى پرداخت.

 

١- ایجاد تفرقه و تعصب میان اقوام پشتون بخصوص ایجاد تفرقه میان قوم درانی و غلجایی و دامن زدن به مسایل سمتی و منطقوی به طور مثال ایجاد مخالفت ها میان لوى قندهار با لوى پکتیا و مشرقی جهت حفظ قدرت خویش در حکومت و مابعد.

 

٢-ایجاد اختلافات قومی در شمال بین اقوام تاجیک و ازبیک، هزاره ها و پشتون ها.

 

٣- سعی و تلاش جهت بد نام ساختن بعضی از چهره های ملی کشور.

 

۴- تحت تاثیر درآوردن شورای ملی.

 

البته از دفاتر که در کارته ۴ و ٣ ایجاد شده است ، به خاطر مداخلت در أمور شوار هم استفاده می شود.

شاید خواننده گرامی فکر کند که آقای حنیف اتمر این همه پول جهت این مصارف گزاف را از کجا به دست میآورد؟

در جواب باید گفت که موصوف این پول را ماهانه از دفتر جنرال کمبل به دست میاورد، به نام مشاوران در أمور مختلف دولتی و استخدام بعضی افراد مسلکی.

 

آقای أتمر در برنامه ریزی، پروپوزل نوشتن و از کدام مدرک آن پروژها را تمویل کند بسیار زیرک و ماهر است، چون کارمند ریاست ٣ خاد داکتر نجیب بوده و یک پای خود را نیز در جنگ جلال آباد علیه مجاهدین از دست داده است و بعد از فرار به پاکستان روابط خود را با ای اس ای تنظیم نموده و بعداً با استخبارات انگلیس بسیار روابط تنگاتنگ را ایجاد نموده است.

 

همزمان از این دفاتر گمنام و بی لوحه به خاطر منسجم نمودن افراد که همفکر و هم نظر ایشان است استفاده خواهد شد و بازهم سوال ایجاد خواهد شد که روی کدام دلیل و چرا اینها بین اقوام شریف تاجک و ازبیک ، پشتون و هزاره مان می خواهند که تفرقه ایجاد شود؟

 

جواب واضح است، چون گفته اند که تفرقه بینداز و حکومت کن، همچنان باوجود اتحاد و اتفاق اقوام با هم برادر، داعش و طالبان هیچ زمانی در افغانستان و بخصوص در شمال خود را در آمن احساس نخواهند کرد و به بیرون از مرزهای افغانستان فعالیت های خود را گسترش نخواهند بخشید. داعش یک پدیده جدید نیست، اما طالب، القاعده و افراد مسلحه غیر مسوول که در طول سیزده سال مردم ما را چور و چپاول کردند، می باشند.

 

پس از پروژه طالب و القاعده حالا داعش پروژه اصیل انگلیس که تمویل کننده آن امریکا می باشد و برای نا امن ساختن چین، روسیه، هند، ترکیه، ممالک آسیای میانه و بعضی ممالک دیگر از آن کار گرفته خواهد شد، چون افغانستان در نا آمنی بسر می برد پس افغانستان بهترین بستر و لانه برای فعالیت ها و جابجا نمودن داعش بوده می تواند.

 

اتمر شخصی زیرک است و در طول سیزده سال گذشته هیچ شخصی از زندگى مرموز وى خبر ندارد و در طول چندین سال گذشته خانم و فرزندانش در تاجیکستان به سر می بردند و دو ماه می شود که از آنجا به انگلستان نقل مکان کرده اند تا باشد در آنجا در امن به سر ببرند.

 

بعد از به کار آمدن حکومت وحشت ملى اوضاع سیاسی ، اقتصادی و امنیتی روز بروز رو به وخیم شدن روان است و در شمال کشور به داعش و طالب کاریدورهای جنگى داده می شود، به بارها به نیروهای امنیتی کشور در جریان جنگ از آدرس شوارى امنیت ملی و دفتر مقام ریاست جمهورى دستورات صادر می شود که نیروهای امنیتی باید عقب نشینی تکتیکی انجام بدهند و بعد از عقب نشینی ما شاهد سقوط ولسوالی ها متعدد بوده ایم.

 

حنیف اتمر تمام امورش را بسیار خاموشانه و مرموزانه به پیش می برد و کوشش دارد تا باداران اصیل خویش را خرسند نگاه دارد.