اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در اين اواخر حنيف اتمر مصروف ساخت و ساز تيم هاي فسبوكي و تبليغاتي مي باشد که قرار راپورهاي دقيق ايشان تا به حال ٣ تعمير را در منطقه كارته ٤ و كارته ٣ و يك تعمير را هم در شش درك به کرایه گرفته است، همچنان نامبرده به تعداد ٧٥ تن را به مدت معاش ٢٠٠ تا ٣٠٠ دالر امريكايي استخدام نموده است كه این افراد در چندين بخش مختلف فعالیت می نمایند.

 

همچنان روز گذشته حنیف اتمر به تعداد ٢٠ تن از جوانان مشرقى را در يكى از دفاتر بيرون از كارش دعوت نموده و به اين جوان وظايف خاص در ساحات مشرقى سپرد و همرمان ٢٠ هزار دالر را براى ايجاد دفاتر در سه ولايات مشرقى پرداخت.

 

١- ايجاد تفرقه و تعصب میان اقوام پشتون بخصوص ایجاد تفرقه میان قوم دراني و غلجايي و دامن زدن به مسايل سمتي و منطقوی به طور مثال ایجاد مخالفت ها میان لوى قندهار با لوى پكتيا و مشرقي جهت حفظ قدرت خویش در حکومت و مابعد.

 

٢-ايجاد اختلافات قومي در شمال بين اقوام تاجيك و ازبيك، هزاره ها و پشتون ها.

 

٣- سعی و تلاش جهت بد نام ساختن بعضي از چهره هاي ملي كشور.

 

٤- تحت تاثير درآوردن شوراي ملي.

 

البته از دفاتر كه در كارته ٤ و ٣ ايجاد شده است ، به خاطر مداخلت در أمور شوار هم استفاده می شود.

شاید خواننده گرامی فکر کند که آقای حنیف اتمر این همه پول جهت این مصارف گزاف را از کجا به دست میآورد؟

در جواب باید گفت که موصوف این پول را ماهانه از دفتر جنرال كمبل به دست مياورد، به نام مشاوران در أمور مختلف دولتي و استخدام بعضي افراد مسلكي.

 

آقای أتمر در برنامه ريزي، پروپوزل نوشتن و از كدام مدرك آن پروژها را تمويل كند بسيار زيرك و ماهر است، چون كارمند رياست ٣ خاد داكتر نجيب بوده و يك پاي خود را نيز در جنگ جلال آباد عليه مجاهدين از دست داده است و بعد از فرار به پاكستان روابط خود را با اي اس اي تنظيم نموده و بعداً با استخبارات انگليس بسيار روابط تنگاتنگ را ايجاد نموده است.

 

همزمان از اين دفاتر گمنام و بي لوحه به خاطر منسجم نمودن افراد كه همفكر و هم نظر ايشان است استفاده خواهد شد و بازهم سوال ایجاد خواهد شد که روی کدام دلیل و چرا اینها بين اقوام شريف تاجك و ازبيك ، پشتون و هزاره مان مي خواهند كه تفرقه ايجاد شود؟

 

جواب واضح است، چون گفته اند که تفرقه بینداز و حکومت کن، همچنان باوجود اتحاد و اتفاق اقوام با هم برادر، داعش و طالبان هيچ زماني در افغانستان و بخصوص در شمال خود را در آمن احساس نخواهند كرد و به بيرون از مرزهاي افغانستان فعاليت هاي خود را گسترش نخواهند بخشيد. داعش يك پديده جديد نيست، اما طالب، القاعده و افراد مسلحه غير مسوول كه در طول سيزده سال مردم ما را چور و چپاول كردند، مي باشند.

 

پس از پروژه طالب و القاعده حالا داعش پروژه اصيل انگليس كه تمويل كننده آن امريكا مي باشد و براي نا امن ساختن چين، روسيه، هند، تركيه، ممالك آسيای ميانه و بعضي ممالك ديگر از آن كار گرفته خواهد شد، چون افغانستان در نا آمني بسر مي برد پس افغانستان بهترين بستر و لانه براي فعاليت ها و جابجا نمودن داعش بوده مي تواند.

 

اتمر شخصي زيرك است و در طول سيزده سال گذشته هيچ شخصي از زندگى مرموز وى خبر ندارد و در طول چندين سال گذشته خانم و فرزندانش در تاجيكستان به سر مي بردند و دو ماه مي شود كه از آنجا به انگلستان نقل مکان كرده اند تا باشد در آنجا در امن به سر ببرند.

 

بعد از به كار آمدن حكومت وحشت ملى اوضاع سياسي ، اقتصادي و امنيتي روز بروز رو به وخيم شدن روان است و در شمال كشور به داعش و طالب كاريدورهاي جنگى داده مي شود، به بارها به نيروهاي امنيتي کشور در جريان جنگ از آدرس شوارى امنيت ملي و دفتر مقام رياست جمهورى دستورات صادر مي شود كه نيروهاي امنيتي بايد عقب نشيني تكتيكي انجام بدهند و بعد از عقب نشيني ما شاهد سقوط ولسوالي ها متعدد بوده ايم.

 

حنيف اتمر تمام امورش را بسيار خاموشانه و مرموزانه به پيش مي برد و كوشش دارد تا باداران اصيل خويش را خرسند نگاه دارد.