اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دانگام مقصد بعدی گروه های مخالف مسلح بود که هر از چندی سلاح بر دوش و وعده حوریان بهشتی در پیش به خانه و کاشانه و ناموس مردم ملکی به خصوص مرز نشین یورش می بردند.

 

ولسوالی دانگام که شاید به زعم بسیاری در زمره ناامن ترین و ناآرام ترین ولسوالی ها و مناطق مرزی افغانستان قرار دارد 6 روز پیاپی به خاک و خون کشیده شد اما دریغ از 6 دقیقه نشست عاجل یا 6 حمله هوایی کمکی نیروهای ناتو و امنیتی.

 

مردم ملکی روستاهای اطراف ولسوالی دانگام از توابع ولایت کنر این روزها خونبهای کابین دولت وحدت ملی را می دهند که عروس و داماد را بر سر خوان گسترده ارگ نشانده اما هنوز از جهاز و همزاهان خبری به میان نیست و کابینه صرفا در حدس و گمان خلاصه می شود.

 

گرچه از تیوری در کابل تا عینیت در کنر راه درازی است و شاید بیش از خواب سیصد ساله اصحاب کهف به طول بیانجامد اما اینک نبودن کمترین برنامه عملی و آنی و عاجل و عینی در وزارتخانه های بی سرپرست داخله و دفاع و امنیت ملی بحران ساز تر شده است.

 

این قلم فرسایی های نخبگان سیاسی و نظامی و قدم رو های سربازان اردوی ملی در تمرینات صبحگاهی و برنامه شامگاهی نه تنها چاره گشا نبوده است که فغان و استمداد طلبی دانگام نشینان را متوجه نیروهای نظامی ناتو و جامعه جهانی ساخته است.

 

گذشته از ضد تبیلغات و اثرات سوء چنین فجایع انسانی و نسل کشی هایی که هر از گاهی در جای جای این سرزمین به وقوع می پیوندد؛ تشویش و حرمان فزاینده ملت از بی اعتنایی یا بی کفایتی دولت منجر به خودانگیختگی و یا به عبارتی دیگر انجام عملیات خودسرانه و یا حتی پیوستن به مخالفان مسلح می شود.

 

نمایندگان کنر در مجلس فرسنگ ها دور از این کوره های انسان سوزی ضد اسلامی، به اعلام نارضایتی بسنده می کنند غافل از اینکه ته مانده های وحدت ملی و عزت افغانستانی که آنان را بر سر چوکی های کنونی نشاند به سرعت تحلیل می رود و از دانگام جز نامی باقی نمی ماند.

 

با این وصف، باید اذعان کرد این قصه به دانگام ختم نمی شود؛ این محاصره های ناگهانی و حملات همه جانبه که پیش از این در جرم بدخشان و کامدیش نورستان به پا شد و کشتار کرد و سوزاند و رفت؛ ذره ذره وحدت و غیرت و آرمان های ملی را می بلعد و دولت فقط نظاره می کند.

 

 

موضوع : اخبار